Завантажити ще

Новим омбудсменом може стати нардеп Дмитро Лубінець

Новим омбудсменом може стати нардеп Дмитро Лубінець
Фото: facebook.com/dmytro.lubinets

Голова ВРУ Руслан Стефанчук вніс у парламент кандидатом на посаду уповноваженого Верховної ради України з прав людини народного депутата Дмитра Лубінця. Про це голова ВРУ повідомив на своїй сторінці у Фейсбуці.

- Відповідно до вимог законодавства, вніс пропозицію щодо кандидатури народного депутата України Лубінця Дмитра Валерійовича на посаду Уповноваженого Верховної ради України з прав людини, - написав Стефанчук.

Дмитро Лубінець попав до Верховної ради у 2019-м році як безпартійний самовисуванець за 60 округом (Донецька область). Член депутатської групи "За майбутнє".

Є головою Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та АР Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин.

До цього омбудсменом була Людмила Денисова. Рішення про її звільнення було прийнято Верховною Радою 31 травня.

З різних джерел повідомлялося, що замість Денисової омбудсменом можуть стати нардепиМикола Тищенко, Мар'яна Безугла, Олександр Качура ("Слуги народу") або уповноважена президента з питань забезпечення прав захисників України Олена Вербицька. Також «Слуга народу» Марина Бардина пропонувала на посаду омбудсмена трьох правозахисників -  Ларису Денисенко, Олександру Матвійчук та, Олександра Павліченко.