25 травня
Завантажити ще

В'ятрович дозволив співати в Україні Цоя та Висоцького

В'ятрович дозволив співати в Україні Цоя та Висоцького
Фото: facebook.com/volodymyr.viatrovych

Закон про заборону російської музики в Україні не поширюється на Віктора Цоя та Володимира Висоцького. Про це у коментарі “КП в Україні” повідомив один із авторів законопроекту, народний депутат Володимир В'ятрович.

– У законі сказано, що забороняється транслювати у будь-якому вигляді виконавців, які були громадянами країни-агресора після 1991 року. Шанувальники творчості Володимира Висоцького чи Віктора Цоя можуть бути спокійними – обидва померли до проголошення Україною незалежності, тому не заборонені. Це підтвердив нам Володимир В'ятрович, - йдеться у матеріалі.

Водночас Булат Окуджава та Муслім Магомаєв опиняються під забороною. Окуджава, який публічно засуджував війну у Чечні, помер у 1997 році. Магомаєв 2005 року прийняв російське громадянство. Натомість Віллі Токарєв, який присвятив свою останню пісню Рамзану Кадирову, формально дозволено. Він ще до 1991 року отримав американське громадянство.

Верховна Рада 19 червня ухвалила закон про заборону російської музичної продукції у публічному просторі. Він передбачає створення білого списку російських артистів. Тільки ті, хто потрапив у перелік, зможуть, як і раніше, гастролювати в Україні, а їхня музика - крутитися на радіо та музичних каналах.