22 вересня
Завантажити ще

Арестович і Подоляк – про напад з Білорусі: Коли треба буде боятися – скажемо

Арестович і Подоляк – про напад з Білорусі: Коли треба буде боятися – скажемо
Фото: кадр з відео

Радники глави Офісу президента Олексій Арестович та Михайло Подоляк записали відео на тему можливого нападу на Україну з території Білорусі. Арестович заявив, що "найближчим часом" боятися цього не потрібно.

- Можу вас повідомити, що жодного нападу з Білорусі найближчим часом не буде. Боятися не треба. Коли потрібно буде боятися нападу з Білорусі, ми обов'язково скажемо, - сказав він на відео, опублікованому в понеділок.

Подоляк порадив "не слухати видатних експертів, які знають все точно".

Вранці в ефірі телемарафону військовий експерт Олег Жданов повідомив, що Кремль може поставити перед Мінськом два ключові завдання: відкрити другий фронт в Україні та завадити постачанню західної зброї. Водночас він упевнений, що ЗСУ дадуть бій одразу на кордоні. Жданов зазначив, що білоруські війська наразі зосереджені здебільшого у Брестській області. Тому ймовірний напад може статися на Волинську та Рівненську області.

Міністерство оборони Білорусі у понеділок повідомило, що іноземні аташе з питань оборони, акредитовані при відомстві, завітали до районів виконання завдань щодо “посилення ділянок Державного кордону” у Малоритському районі Брестської області, що межує з Волинською областю. Ці завдання виконують білоруські військовослужбовці разом із підрозділами МВС та органами прикордонної служби. Відпрацьовується комплекс заходів, спрямованих на “протидію можливим загрозам”. Підрозділи працюють на ротаційній основі. Під охорону взято важливі об'єкти, у тому числі дороги та шляхопроводи.

Секретар РНБО Олексій Данилов заявляв, що на сьогоднішній день Україна не бачить загрози нападу з території Білорусі, бо там немає достатньої кількості сил та засобів. Президент Володимир Зеленський доручив перевірити чотири області на випадок вторгнення з боку Білорусі.

Кордон Білорусі. Фото: t.me/modmilby

Кордон Білорусі. Фото: t.me/modmilby