29 червня
Завантажити ще

ОПЗЖ стала 11-ю проросійською партією, забороненою в Україні

ОПЗЖ стала 11-ю проросійською партією, забороненою в Україні
Фото: boyko.org.ua

«Опозиційна платформа – За життя» стала 11-ю проросійською партією, забороненою українськими судами. Про це у понеділок повідомили у Міністерстві юстиції України.

- Суд заборонив діяльність політичної партії "Опозиційна платформа – За життя". Відповідний позов Мін'юсту було задоволено Восьмим апеляційним адміністративним судом, - повідомило відомство.

Майно, гроші та інші активи партії передадуть у власність держави. Це стосується обласних, міських і районних організацій вказаної політичної партії, а також первинних осередків та інших структурних утворень.

Після нападу Росії на Україну суди першої інстанції заборонили 11 проросійських політичних партій:

ОПЗЖ;

"Опозиційний блок";

"Соціалісти";

"Наші";

"Держава";

"Блок Володимира Сальдо";

Партія справедливості та розвитку;

Соціалістична партія України;

"Ліва опозиція";

"Союз лівих сил";

"Партія Шарія".

Заступник міністра юстиції з європейської інтеграції Валерія Коломієць написала на своїй сторінці у Фейсбуці, що "це ще не кінець".

Служба безпеки України повідомила, що підставою для заборони партії стали їхні матеріали щодо причетності провідних функціонерів ОПЗЖ до:

дестабілізації суспільно-політичної ситуації у державі;

поширенню антиукраїнської пропаганди щодо зміни конституційного ладу насильницьким шляхом, порушенню суверенітету та територіальної цілісності України;

пропаганди війни, насильства.

Незважаючи на те, що кілька депутатів від ОПЗЖ стали колаборантами на тимчасово окупованих територіях, “Платформа за життя та мир” (нова назва політичної сили) заявила про "незаконне" та "політично мотивоване переслідування". У заяві йдеться про те, що рішення суду базується на “голослівних” звинуваченнях. У політсилі зазначили, що засуджують російську військову агресію проти України.

20 березня РНБО призупинила діяльність кількох партій, зокрема ОПЗЖ. 14 квітня у Верховній Раді оголосили про зупинення діяльності фракції «Опозиційна платформа – За життя». 21 квітня фракція ОПЗЖ перетворилася на депутатську групу "Платформу за життя і мир". Її очолив колишній голова фракції ОПЗЖ Юрій Бойко. 14 травня президент Володимир Зеленський підписав законопроект, що передбачає заборону проросійських партій.