Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
17 квiтня
Завантажити ще

Збитки від зруйнованих росіянами житлових будинків в Україні становлять 40 млрд доларів

Збитки від зруйнованих росіянами житлових будинків в Україні становлять 40 млрд доларів

За час війни в Україні пошкоджено обстріл військових Росії як мінімум 5 мільйонів квадратних метрів житла. Збитків завдано близько 40 мільярдів доларів. Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду.

- Тільки за попередніми підрахунками окупанти зруйнували 45 мільйонів квадратних метрів житла. Деякі міста та села перетворені повністю на руїни, - зазначив Шмигаль.

За його словами, Кабмін схвалив єдину форму для фіксації завданих збитків українцям від руйнування житла. Тепер кожен постраждалий зможе отримати цифровий документ.

- Уряд затвердив єдину та уніфіковану форму, яка фіксуватиме збитки, завдані житлом українців російськими військами. Раніше така довідка складалася у довільній формі. Тепер кожен громадянин, якому пошкодили або зруйнували житло, матиме цифровий документ, що підтверджує його збитки. Цим рішенням ми також закладаємо базу для майбутнього реєстру пошкодженого майна, – наголосив він.

Також уряд створив спеціальну комісію, яка займатиметься аудитом збитків, завданих російським вторгненням. Йдеться не тільки про зруйновану інфраструктуру, а й житлові будинки, шкоду для екології та нереалізовані доходи бізнесу.