3 жовтня
Завантажити ще

Україна спростувала фейки росіян щодо примусової мобілізації жінок

Україна спростувала фейки росіян щодо примусової мобілізації жінок

У Центрі протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони відреагували на інформацію, що розповсюджується у мережі, про нібито мобілізацію жінок в Україні. У відомстві спростували чутки та запевнили, що "фейки" росіян не відповідають дійсності.

- Поряд проросійських Telegram-каналів розповсюджено фото документа, нібито підписаного начальником Генштабу ЗСУ Сергієм Шапталою, в якому йдеться, що територіальним центрам комплектування необхідно "до 15.06.2022 року підготувати списки жінок, які стоять на військовому обліку... провести мобілізаційні заходи, а доти 31.06.2022 року організувати заходи щодо постановки на військовий облік жінок віком від 18 до 60 років, - йдеться у повідомленні.

У відомстві наголосили, що цей "документ" є підробленим і жодних подібних наказів від Генштабу ЗСУ не надходило.

- Застерігаємо! Розповсюджуваний фейк розрахований на «внутрішнього» споживача і має на меті створення центрів соціальної нестабільності в окремих регіонах України, - запевнили в Центрі.

За словами начальника Чернігівського ОТЦК та СП Олега Гончарука, на сьогоднішній день в Україні немає потреби обов'язкового призову на військову службу жінок.