Завантажити ще

У "ДНР" до розстрілу засудили іноземців, яких Марченко намагалася обміняти на чоловіка

У
Фото: t.me/SolovievLive

Так званий "суд" в окупованому Донецьку засудив трьох іноземців, які воювали за ЗСУ, до страти. "Вирок" у так званій "ДНР" винесла "колегія Апеляційної палати Верховного суду" щодо громадян Великобританії Шона Піннера та Айдена Есліна, а також підданого Королівства Марокко Саадуна Брагіма.

Відео із “суду” опублікували російські ЗМІ. “Суддя” зазначив, що іноземці мають 30 днів на те, щоб оскаржити “вирок”, також вони можуть просити про “помилування” (очевидно, у так званого “глави ДНР” Дениса Пушиліна).

"Якщо їх помилують, то вирок може бути замінено на 25 років ув'язнення", - написав у Телеграмі "експерт центру військово-політичної журналістики" Борис Рожин.

"Голова колегії" у справі Олександр Нікулін заявив після "суду", що рішення "складне, досить-таки важке". Іноземців визнали винними у “найманстві”, а також у “вчиненні дій, спрямованих на захоплення влади та повалення конституційного устрою ДНР”.

Олександр Нікулін – колишній український суддя, до окупації працював у Донецькому апеляційному адміністративному суді. У 2019 році його призначили "суддею Верховного Суду ДНР".

"Суддя" Олександр Нікулін. Фото: t.me/SolovievLive

16 квітня телеведуча Оксана Марченко записала відеозвернення до прем'єра Великобританії Бориса Джонсона з проханням обміняти Шона Піннера та Айдена Есліна на її чоловіка Віктора Медведчука. Медведчука затримала СБУ 12 квітня. Приблизно у цей же час стало відомо, що Шон Піннер і Айден Еслін, які воювали у складі підрозділів 36-ї бригади морської піхоти ЗСУ у Маріуполі, вирішили здатися, оскільки у них вже немає їжі та боєприпасів.

Ейдену Есліну 28 років, у 2015 році він воював у Сирії проти «Ісламської держави» на боці курдських загонів народної самооборони (YPG). У 36-й бригаді морської піхоти ЗСУ почав служити у 2018 році та збирався одружитися з мешканкою Миколаєва, вчителькою англійської мови у навчальному центрі ВМС України. Шону Піннеру 48 років. Громадянину Марокко Брагіму Саадуну – 21 рік. Він приїхав до України у 2019 році, намагався навчатися у політеху, а у 2021 році уклав трирічний контракт із ЗСУ.

Новини по темі: ДНР новини Смертна кара