Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

У Офісі президента прокоментували бажання 75% українців залишитись попри небезпеку

У Офісі президента прокоментували бажання 75% українців залишитись попри небезпеку
Фото: УНИАН

Бажання залишитись в Україні попри існуючу небезпеку та емоційну напругу цілком зрозуміле – люди вірять в перемогу. Так радник голови Офісу президента Михайло Подоляк прокоментував результати дослідження.

- До того ж залишитись, воювати та працювати – це  дуже відповідальна позиція, а українці – нація відповідальна та цілеспрямована. Так, зараз в країні складно жити і працювати, і ми всі це дуже добре усвідомлюємо, - сказав він.

Подоляк відзначив, що через три місяці після повномасштабного нападу Росії і воєнні дії люди відчувають певне емоційне виснаження. Воно стосується і тих людей, які залишились в країні, і тих, хто виїхав за кордон. 

- Але в мене немає жодних сумнівів у тому, що ми подолаємо цей важкий період. Щодо повернення українців додому з інших країн, воно залежить не тільки від перемоги, але в тому числі й від того, наскільки швидко Україна зможе оговтатись економічно та ментально після перемоги. Держава вже працює над цим, - запевнив радник голови Офісу президента.

За даними всеукраїнського дослідження, проведеного на початку червня, 75 % респондентів на питання “Чи хотіли б ви особисто виїхати зараз за межі України?”  дали відповідь “ні”. 

13,6 % респондентів зазначили «важко відповісти» на це питання. Майже 7% учасників дослідження на питання “Чи хотіли б ви особисто виїхати зараз за межі України?” відповіли «Так, на тривале або постійне місце проживання». 5 % респондентів підтвердили бажання виїхати «до закінчення військових дій». 

Дослідження проводилось 1-4 квітня 2022 року на волонтерських засадах українською дослідницькою панеллю “Власна думка” за підтримки Інституту соціології Національної академії наук України, за ініціативою Офісу Президента України.

У онлайн опитуванні взяли участь респонденти у всіх областях України, крім тимчасово окупованих територій Криму, Донецької та Луганської областей. Параметри вибірки дослідження відповідають параметрам міського населення України за статтю, віком (14-55) і областю проживання до 24 лютого.  

Метод опитування: CAWI (Computer Assisted Web Interviewing). Вибіркова сукупність: 7414. Джерела отримання даних: панель Власна Думка, підписники інформаційних каналів Державних адміністрацій в усіх областях України та інші канали комунікації з онлайн аудиторією в Україні.