Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
27 березня
Завантажити ще

Верховна Рада звільнила омбудсмена Людмилу Денисову

Верховна Рада звільнила омбудсмена Людмилу Денисову
Фото: facebook.com/denisovaombudsman

Верховна Рада звільнила Уповноваженого з прав людини Людмилу Денисову. “За” на засіданні у вівторок, 31 травня, проголосували 234 народні депутати. Про це у своєму телеграм-каналі повідомив парламентарій із фракції "Голос" Ярослав Железняк.

Олексій Гончаренко заявив, що його фракція "Європейська солідарність" це не підтримала. Він назвав рішення політичним.

"Денисова мала ще 9 місяців повноважень, і це неправильно просто за бажанням знімати людину, яка займається правами людини. Така посадова особа має бути незалежною", - написав він.

Людмила Денисова ввечері у понеділок повідомила, що "команда Офісу президента" планує оголосити їй недовіру. У вівторок у фракції “Слуга народу” повідомили, що у Раді зібрали підписи для зняття омбудсмена.

Людмила Денисова – народний депутат п'ятого, шостого, сьомого та восьмого скликань. Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини стала 15 березня 2018 року.

Глава регламентного комітету парламенту Павло Фролов заявив, що Денисова “майже не виконувала” своїх повноважень щодо організації гуманітарних коридорів, захисту та обміну полонених, протидії депортації людей та дітей з окупованих територій. Усі ці питання "фактично вимушено" робила глава Мінінтеграції Ірина Верещук.

Ще одна претензія - "незрозуміла концентрація" омбудсмена на численних деталях сексуальних злочинів, скоєних неприродним способом, та зґвалтування дітей на окупованих територіях, які вона не може підтвердити доказами.

І, нарешті, після 24 лютого Уповноважена провела час "у Давосах, Віднях, Варшавах та інших теплих спокійних західних європах", а не в Росії чи Білорусі.

25 травня журналістки відкрито звернулися до Людмили Денисової із закликом скоригувати свою комунікацію про статеві злочини: відмовитися від надмірної деталізації, а також розповідати лише про підтверджені факти. Вони зазначили, що це не тема для публікацій на кшталт «скандальної хроніки». 29 травня головний редактор «Української правди» Севгіль Мусаєва повідомила, що безуспішно намагалася перевіряти інформацію Денисової в інших джерелах, зокрема в Офісі генпрокурора.

Голосування фракцій. Фото: t.me/oleksiihoncharenko

Голосування фракцій. Фото: t.me/oleksiihoncharenko