Росія втратить від нафтового ембарго, про яке домовилися лідери країн ЄС, близько 22 мільярдів доларів на рік у вигляді доходів від експорту. Про це повідомив Bloomberg.
За підрахунками агентства, після запровадження заборони на постачання морем до Європи, Росія втратить близько десяти мільярдів доларів. Припинення поставок через північну гілку нафтопроводу "Дружба" до Польщі та Німеччини призведе до втрат ще 12 мільярдів доларів (виходячи з обсягів 2021 року та середньої ціни на нафту марки Urals цього року у розмірі $85 за барель).
Росія поки що продовжить заробляти близько шести мільярдів доларів на експорті до Угорщини, Словаччини та Чехії через південні гілки трубопроводу "Дружба".
Російські компанії будуть змушені продавати нафту в Азію, де барель Urals йде зі знижкою $34 до бареля Brent.
Лідери країн Євросоюзу в ніч проти 31 травня погодили шостий пакет санкцій проти Росії за війну в Україні. Він передбачає ембарго на імпорт російської нафти морем. ЄС залишив імпорт нафтопроводом "Дружба", від якого залежить Угорщина. Країна була проти запровадження повного ембарго.
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що Німеччина та Польща до кінця року припинять постачання нафти трубопроводом. Після цього 90% російської нафти опиниться під забороною. Вона обіцяла повернутися до питання заборони 10% нафти, що залишилися з трубопроводу, “якнайшвидше”.
Офіційно санкції мають ухвалити всі 27 країн. На морські поставки припадає близько двох третин російського імпорту нафти. Постачання нафти трубопроводом «Дружба» зупинять після того, як знайдуть рішення для Угорщини та інших країн, які не мають виходу до моря.