Завантажити ще

Південна Осетія передумала проводити референдум про входження до складу Росії

Південна Осетія передумала проводити референдум про входження до складу Росії
Фото: Максим ВОЙТЕНКО

Самопроголошена Південна Осетія не проводитиме 17 липня референдум про входження "республіки" до складу Росії. Так званий "президент" Алан Гаглоєв призупинив дію указу свого попередника про призначення "референдуму. Про це 30 травня повідомляє російське РІА "Новости ".

Гаглоєв ухвалив провести консультації з РФ з усього комплексу питань, пов'язаних із подальшою інтеграцією. При цьому він наголосив, що повністю підтримує ініціативу "громадян республіки" щодо інтеграції з Росією.

Зазначається, що Гаглоєв у своєму указі відзначив неприпустимість одностороннього рішення референдуму з питань, що стосуються "законних прав та інтересів РФ".

13 травня колишній "президент" самопроголошеної Південної Осетії Анатолій Бібілов наостанок (на той момент ще не склавши повноваження) підписав указ про проведення 17 липня "референдуму" про входження Південної Осетії до складу Російської Федерації. 8 травня Бібілов програв Гаглоєву вибори та визнав свою поразку.

ДОВІДКА

Грузія вважає Південну Осетію та Абхазію своєю територією, яку було захоплено Росією під час війни у 2008 році. Бойові дії тривали п'ять днів із 7 по 12 серпня. Після цього було підписано план мирного врегулювання конфлікту лідерами Грузії, Росії, Південної Осетії та Абхазії. Після цього Грузія розірвала дипломатичні відносини з Росією, яка заявила, що ввела свої війська на територію Південної Осетії та Абхазії, щоб примусити до миру Грузію, яка раніше нібито порушила домовленості про перемир'я в регіоні.