Парламентська асамблея НАТО ухвалила найжорсткішу резолюцію за увесь час свого існування. Про це заявив голова української делегації Єгор Черньов.
"Всі ключові правки нашої делегації було враховано, і зрештою нам вдалося домогтися найбільш жорсткої резолюції за увесь час існування Асамблеї. ...Парламентська асамблея НАТО закликала уряди країн-членів Альянсу зробити конкретні наступні кроки щодо просування України до членства в НАТО та посилити протидію Росії", - написав він у Фейсбуці.
За словами Черньова, серед іншого ПА НАТО вимагає:
1. Підтримати Україну на шляху до євроатлантичної інтеграції.
2. Наростити постачання Україні важкого озброєння, зокрема систем ППО, ПРО, протикорабельних систем та артилерії, а також посилити обмін розвідувальною інформацією.
3. Посилити масштабні та руйнівні санкції проти Росії та поступово відмовитися від імпорту вугілля, газу, нафти та урану з РФ.
4. Ввести додаткові санкції проти російських олігархів, посадових осіб та їхніх сімей, а також проти пропагандистів та державних ЗМІ.
5. Вислати з країн НАТО російських дипломатів, що займаються ворожою діяльністю, зокрема розповсюдженням ненависті, дезинформацією та розпалюванням конфлікту.
6. Створити спеціальний Міжнародний трибунал для розслідування, кримінального переслідування та притягнення до відповідальності винних в агресії проти України.
7. В оновленій Стратегічній концепції НАТО чітко визначити ревізіонізм і агресивні дії Росії як безпосередню й головну загрозу євроатлантичній безпеці та посилити східний фланг Альянсу.
8. Суттєво зміцнити військовий потенціал НАТО, зокрема і ядерний, для стримування Росії.
Черньов зазначив, що декларація ПА НАТО – це документ, який у прийнятті своїх рішень враховують у штаб-квартирі Альянсу та в урядах держав-членів НАТО.
На сайті ПА НАТО сказано, що понад 200 законодавців із приблизно 30 країн Альянсу одноголосно схвалили декларацію під назвою «Взаємодія з Україною». Президент Парламентської асамблеї НАТО Джеральд Е. Конноллі заявив, що вторгнення Росії до України - це акт агресії, яку не бачили з часів Другої світової війни.
Весняна сесія ПА НАТО проходилау Вільнюсі 27-30 травня. Її перенесли з України до Литви через вторгнення Росії. Наступного місяця НАТО збереться у Мадриді для відновлення Стратегічної концепції.