15 серпня
Завантажити ще

Володимир Зеленський відвідав Харків та передові позиції українських військових в області

Володимир Зеленський відвідав Харків та передові позиції українських військових в області
Фото: President.gov.ua

Володимир Зеленський уперше від початку війни публічно виїхав за межі Київської області. Президент відвідав Харківську область, зокрема передові позиції українських військових. Про подорож 29 травня повідомила його прес-служба.

– Глава держави ознайомився з оперативною обстановкою в зоні відповідальності підрозділів. Володимир Зеленський вручив військовослужбовцям державні нагороди та цінні подарунки й поспілкувався із захисниками України, - йдеться на сайті президента.

У своєму Фейсбуці Володимир Зеленський повідомив, що відчуває безмежну гордість за наших захисників.

- Щодня, ризикуючи своїм життям, вони виборюють свободу для України. Дякую кожному з вас за службу! – написав він.

Також президент подивився на зруйнований Харків, зокрема він побував у Салтівському районі. Глава держави повідомив, що у Харкові та області зруйновано 2229 будинків.

- Усе відновимо, відбудуємо, наповнимо життям. У Харкові та в усіх інших містах і селах, куди прийшло зло, – запевнив він.

Володимира Зеленського супроводжували голова Офісу президента Андрій Єрмак та його заступник Кирило Тимошенко, губернатор Харківської області Олег Синегубов та мер Харкова Ігор Терехов. Синегубов повідомив, що без житла залишилося 15 тисяч жителів регіону.

Президент запропонував місцевій владі шукати європейські програми для відновлення житла та подумати, чи потрібно відновлювати пошкоджені панельні будинки.

- Якщо вже так сталося і в нас війна, то чи не варто розглянути можливість прибрати по всій країні панельні будинки, особливо на зруйнованих територіях, - сказав він.

Голова Харківської ОВ повідомив, що станом на неділю 31% території області тимчасово окуповано, 5% звільнено від російських загарбників. У Харкові найбільші пошкодження та руйнування отримали північні та східні мікрорайони міста – 30,2% від загального житлового фонду.

- Ми ще не можемо повністю обстежити деякі звільнені населені пункти, оскільки там тривають обстріли, провести повноцінне розмінування й розпочати відновлення критичної інфраструктури, – сказав Синегубов.

4 квітня Володимир Зеленський побував у звільненому місті Буча на Київщині.