Завантажити ще

Кулеба анонсував більше важкого озброєння зі США – воно вже на шляху до України

Кулеба анонсував більше важкого озброєння зі США – воно вже на шляху до України
Фото: twitter.com\DmytroKuleba

Глава МЗС України Дмитро Кулеба поговорив із держсекретарем США Ентоні Блінкеном. Співрозмовники обговорили продовження допомоги з безпеки для України та глобальну продовольчу кризу, спричинену війною РФ. Про це Кулеба 27 травня написав у Твіттері.

- поговорив із держсекретарем США Ентоні Блінкеном. Я ціную його особисті зусилля щодо забезпечення сталої підтримки України з боку США та всього світу. Тяжке озброєння на першому місці в нашому порядку денному, і ще більше на шляху до нас. Україна та США працюють пліч-о-пліч, щоб доставити наш продовольчий експорт, незважаючи на безрозсудну російську блокаду, - написав Кулеба.

США та союзники продовжуватимуть тісно координувати свою діяльність для підтримки України та подолання глобальних наслідків війни, розв'язаної Кремлем, підтвердили у Держдепартаменті США.

- Держсекретар Ентоні Блінкен розмовляв сьогодні з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебой, щоб обговорити продовження допомоги США з безпеки України, оскільки вона захищає свій суверенітет і територіальну цілісність перед жорстокою та неспровокованою війною Росії, – йдеться у повідомленні.

Сторони обмінялися новинами про зусилля щодо вирішення глобальної кризи продовольчої безпеки, "викликаної вторгненням президента Путіна, зазначивши, що Кремль продовжує використовувати продовольство і поширювати неправдиві заяви про санкції США".

- Секретар знову наголосив, що Сполучені Штати та їхні союзники та партнери продовжуватимуть тісно координувати свою діяльність для підтримки України та подолання глобальних наслідків війни, яку обрав Кремль, – додали у Держдепартаменті.

Раніше CNN повідомили, що США все ж таки передадуть Україні системи залпового вогню, хоча раніше адміністрація Байдена не вирішувалася на цей крок. Проте представник Пентагону Кірбі увечері 27 травня натякнув, що рішення ще не ухвалено.