Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
15 квiтня
Завантажити ще

МЗС Туреччини: Переговори України та Росії про припинення вогню відійшли на "другий план"

МЗС Туреччини: Переговори України та Росії про припинення вогню відійшли на

У переговорному процесі України та Росії зараз спостерігається "застій" - діалог ведеться лише про обмін полоненими. Про це пише турецьке видання " Sabah ".

– У російсько-українському переговорному процесі спостерігається застій, Україна навіть заявила, що припинила переговори. Боротьба на місцях продовжується. Ведуться переговори про обмін українських солдатів, захоплених Росією, та російських солдатів, захоплених Україною. Переговори про припинення вогню відійшли на другий план, заявив міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу.

За його словами, сторони також ведуть діалог щодо проблеми з експортом зерна, що виникла через блокування Росією українських портів. Турецький міністр підкреслив, що вивезення продукції на сьогодні неможливе через міркування безпеки.

– Вихід зернових продуктів на міжнародні ринки є небезпечним. Поки що це неможливо з міркувань безпеки, міжнародних санкцій на цю продукцію для Росії немає, але оскільки є санкції у вигляді страхування судів, контакти з цих питань продовжуються, - зазначив він.

Переговори української та російської делегації відбулися у Стамбулі 29 березня, після цього сторони продовжували вести діалог у режимі онлайн. У середині травня радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що переговори з Росією вести неможливо, оскільки Москва досі не усвідомлює наслідки війни. Президент Володимир Зеленський повідомив, що за стіл переговорів Україна сяде після того, як Росія поверне території, окуповані після 24 лютого.