Завантажити ще

Посол України в Німеччині заявив, що Берлін покинув Київ у військовому плані

Посол України в Німеччині заявив, що Берлін покинув Київ у військовому плані

Київ сподівався почути під час виступу канцлера ФРГ Олафа Шольца в Давосі , які ж «конкретні кроки зробить коаліція, аби надати масову підтримку, щоб Україна виграла цю війну». Але цього не сталося, повідомив посол України в Німеччині Андрій Мельник. Як повідомляє DW, Мельник таким чином дорікнув владі Німеччини, що та нехтує інтересами України.  

- У військовому плані Берлін просто покинув Україну, - підкреслив Мельник в інтерв'ю виданню Bild 26 травня, додавши, що насамперед це стосується питання постачання Україні важкого озброєння.

Мельник припустив, що владі Германії «не вистачає лідерства та мужності». Та додав, що на жаль  немає і «обнадійливих сигналів" щодо питання вступу України до Європейського Союзу.

Про що сказав Шольц

У своїй промові в Давосі наголосив, що Росія не здобуде перемоги у війні проти України, а умови будь-якої мирної угоди не повинні бути продиктованими російським президентом Володимиром Путіним. Він відмітив, що  план Москви захопити всю Україну є "більш далеким сьогодні, ніж був на початку війни", й Росія "вже не досягла усіх своїх стратегічних цілей" в цій війні.

В той же час Шольц ніяким чином не підняв питання постачання важких озброєнь Україні, за затримки яких німецький уряд критикує не лише Київ, але й опозиційні сили в Німеччині.

Президент України Володимир Зеленський під час онлайн-виступу у Давосі наголосив, що наша країна все одно переможе. Питання лише в тому, з яким президентом РФ доведеться у кінці-кінців домовлятися.