Завантажити ще

93-й день війни в Україні. Онлайн

93-й день війни в Україні. Онлайн
Фото: REUTERS

Розповідаємо про головні події 93-го дня війни в Україні.

  • Екс-президент України Віктор Янукович написав статтю "На межі... Державність України вирішується зараз", де назвав війну "конфронтацією з Росією". І додав, що робив все від нього залежне, щоб запобігти цій трагедії.

  • Війська рф знову обстріляли прикордонні населені пункти Сумщини, повідомили в Оперативному командуванні «Північ».

  • Собор УПЦ московського патріархату ухвалив рішення про повну самостійність і незалежність Української православної церкви від російської.

  • Львівʼянину, який коригував вогонь під час ракетного обстрілу міста 18 квітня, повідомили про підозру в державній зраді і арештували. За даними слідства, з квітня 2022 року підозрюваний через Telegram надсилав окупантам інформацію про розміщення військових об’єктів та об’єктів критичної інфраструктури.

  • Жертвами удару по Дніпру стали 10 людей. Ракети потрапили до казарми Нацгвардії, повідомив голова тероборони Дніпра Геннадій Корбан.
  • У Херсоні окупаційна влада разом із Росгвардією проводить заходи щодо повернення маріупольців додому. Вони встановлюють місця компактного розселення та одиничного розміщення. Формують автобуси та перевозитимуть усіх встановлених маріупольців до їхнього міста, повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко. Причини дій росіян нині незрозумілі.
  • Російська диверсійно-розвідувальна група захопила готель "Мир" на околиці Сєверодонецька (Луганська область). Про це у соцмережах повідомив начальник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.


  • Окуповані Росією Херсонська та Запорізька області переходять на російський телефонний код +7, до регіонів зайшли нові оператори. Про це повідомило прокремлівське видання " РІА Новини" з посиланням на окупантів. Зазначається, що до продажу вже надійшли сім-карти з новими номерами.


  • У Маріуполі під час розбору завалів МНС Росії на вул. Куїнджі, на території колишнього заводу "Жовтень", знайдено близько 70 тіл загиблих. Людей замкнуло уламками будівлі після обстрілу, повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

  • Кримські інженери підключили Бердянськ до трьох російських радіостанцій. Крім того, в ефірі радіо «Крим» щогодини розповідають новини окупованих територій Херсонської та Запорізької областей, які пропаганда називає "звільненими". У місцевих відділеннях Ощадбанку почали поширюватися чутки, що інші українські банки працюватимуть у місті до 1 червня, повідомили у Запорізькій ОВД.
  • Російські окупанти перекидають із Криму в Запорізьку область особовий склад та військову техніку, у тому числі "Гради". Як повідомили у Запорізькій військовій адміністрації, у бік Мелітополя з Криму вже проїхала колона військової техніки – близько двох десятків тентованих вантажівок та стільки ж установок залпового вогню "Град". Угруповання противника додатково посилено сформованим танковим батальйоном на танках Т-62.


  • Ювенальні прокурори: Внаслідок збройної агресії РФ в Україні загинула 241 дитина. Ще понад 438 поранено.

  • Останнім часом жодна зі сторін в Україні не досягла значного прогресу. У тому числі росіяни на Донеччині. Про це заявив офіційний представник Пентагону Джон Кірбі. За його словами, українські та російські війська мають сутички щодня. І що ситуація на Донбасі стає «заплутанішою» – буквально щодня деякі території переходять із рук у руки.
  • Посол Чехії в Україні Радек Матула повернувся до Києва. Він прибув на роботу 25 травня, повідомили на сайті МЗС Чехії. Таким чином у диппредставництві республіки у місті наразі працюють п'ять дипломатів.


  • Україна має достатньо зерна, щоб прогодувати себе і світ до кінця 2022 року. Але стабільне постачання зерна за кордон стане можливим лише у випадку, якщо військові дії в Чорному морі будуть припинені. Про це заявив радник президента України Олег Устенко у коментарі Newsweek.


  • Соцмережами розлетілося фото російського окупанта, який залишив свій знімок в пограбованій квартирі в Ірпені. Знімок побачили в Мінцифри та встановили особу військового за допомогою штучного інтелекту. Грабіжником виявився 26-річний Микита Третьяков із Ростова-на-Дону. Водночас, російське видання "Важливі історії" вважає, що Федоров помилився і на фото не Микита Третьяков, а 25-річний Павло Пілантов, уродженець міста Кандалакша (Мурманська область).

Новини по темі: Війна України з Росією