Розповідаємо про головні події 92-го дня війни в Україні.
Пєсков заявив, що Москва чекає від Києва "прийняття вимог та усвідомлення ситуації де-факто, реальної ситуації, яка існує". На уточнююче питання журналіста, чи йдеться про територіальні поступки, Пєсков сказав: "Це не територіальні поступки. Києву треба, ще раз повторюю, визнати ситуацію де-факто і просто тверезо оцінити. Президент Зеленський раніше говорив, що Україна не вестиме переговори з Росією, доки не поверне під контроль території, окуповані після 24 лютого".
АТБ, "Фора", "Сільпо" стверджують, що дефіциту солі не буде, оскільки вони можуть або вже закуповують сіль у інших виробників. Є також імпортний продукт. Але зростання цін варто очікувати, пише Forbes Україна.
Російські війська знову обстріляли Харків. 17 поранених та 7 загиблих - серед них 9-річна дитина, повідомив голова ОДА Олег Синєгубов.
До Києва приїхала прем’єр-міністр Фінляндії Санні Марін. Вона зустрілася із президентом Зеленським.
До зруйнованої окупантами Бучі (Київська область) приїхала прем'єр-міністр Фінляндії Санна Марін, пише Gazeta.ua з посиланням на голову Київської ОДА Олексія Кулебу.
США не мають наміру скасовувати санкції проти Росії в обмін на розблокування українських портів, заявив офіційний представник Держдепартаменту США Нед Прайс, повідомляє "Європейська правда".
У Донецьк до хірургічного відділення клініки Калініна завезли партію хірургічного обладнання, вкраденого з маріупольської лікарні #1. Як повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко, обладнання для анестезії унікальне і було придбано у 2021 році за декілька мільйонів гривень. Все вкрадене обгорнуто у подарункову обгортку «Единой России».
На території Херсонщини запрацювали російські мобільні оператори. Як пише «Страна», про це заявив призначений оккупантами "глава адміністрації Херсонської області" Володимир Сальдо.
На Харківщині ворог обстріляв Балаклію. Поранені 10 людей, серед них 9-річна дитина. Загинули чоловіки 64 та 82 років. Вивезти з Балаклії до Харкова вдалося тільки 9-річну дівчинку, вона у стабільно тяжкому стані. Інших пацієнтів госпіталізували до Куп’янської ЦРЛ, повідомив голова Харківської ОВА Олег Синєгубов.
У Сумах комунальні автобуси курсуватимуть лише у пікову годину. Це пов'язано з нестачею пального в місті, повідомили в КП БМР "Електротранс" у Фейсбуці. Так, курсування автобусів організовано за таким часом: вранці - з 6:30 до 9:30, увечері - з 16:30 до 18:00.
Ювенальні прокурори: внаслідок збройної агресії РФ в Україні загинуло 240 дітей. Ще понад 436 поранено. Найбільше постраждало дітей у Донецькій області - 151, Київській - 116, Харківській - 105, Чернігівській - 68, Луганській - 50, Херсонській - 49, Миколаївській - 45, Запорізькій - 28, Сумській - 17, у м. Києві - 16, Житомирській - 15. Цифри не остаточні.
25 травня до Кирилівки (Запорізька область) зайшло 30 одиниць російської техніки. За повідомленням місцевих жителів, майже на кожному перехресті стоять БТРи. Є ймовірність, що кирилівські бази відпочинку можуть стати прихистком для окупантів та постраждати від мародерства, як це було у Бердянську, повідомили у Запорізькій ОВА.
У Маріуполі окупанти оголосили про подовження навчального року до 1 вересня. Тобто діти залишаться без канікул. Основна мета навчання - деукраїнізація та підготовка до навчального року за російською програмою, повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.
Росія викрала понад 230 тисяч українських дітей. Усіх вони депортовані на територію РФ, заявив радник Постпредставництва України при ООН Сергій Дворник.
25 травня росіяни здійснили 3 нальоти вертольотами Мі-8 по 2-3 одиниці у групі по Миколаївщині та Херсонщині вздовж усієї лінії опору. Як повідомили в оперативному командуванні «Південь», українські війська напад зірвали, проте окупанти встигли здійснити низку пострілів. В результаті у населених пунктах вздовж лінії зіткнення виявлено влучення снаряда у житловий будинок.
Володимир Зеленський розкритикував заяву колишнього державного секретаря Сполучених Штатів Генрі Кісінджера, який запропонував Україні віддати частину території Росії: "Таке враження, що у пана Кісінджера на календарі не 2022 рік, а 1938 рік, і він думав, що розмовляє з аудиторією не у Давосі, а у тодішньому Мюнхені. До речі, у реальному 1938 році, коли сім'я пана Кісінджера рятувалася з нацистської Німеччини, йому було 15 років, і він усе чудово розумів. І від нього тоді не чули, що треба начебто адаптуватися до нацистів замість того, щоб рятуватися чи боротися з ними".
Французький сатиричний журнал Charlie Hebdo зробив номер із роботами українських карикатуристів. Кошти, отримані з цього номера, підуть на допомогу Україні.
Цей веб-сайт використовує cookies для покращення взаємодії з користувачем під час відвідування веб-сайту. Користування веб-сайтом означає згоду з його політикою cookies