Завантажити ще

У Києві з'явилося представництво Офісу Світлани Тихановської

У Києві з'явилося представництво Офісу Світлани Тихановської
Фото: facebook.com/С.Цихановская

В Україні запрацювали представники Офісу Світлани Тихановської. Про це повідомив представник колишнього кандидата у президенти Білорусі Валерій Ковалевський, передає "Радіо Свобода".

- Нам важливо зрозуміти, які проблеми мають білоруси тут, в Україні, і що нам потрібно зробити, щоб вирішити ці проблеми. Щоправда, якби тут було посольство Лукашенка або якби воно сюди повернулося, воно не займалося б цими проблемами. Йому важливо просувати пропаганду про режим і світле майбутнє за Лукашенка, що він миротворець і таке інше… Посольство Лукашенка поїхало, тому наша робота - це єдина сьогодні офіційна білоруська присутність, - сказав він.

Ковалевський розповів, що команда Тихановської ще шукає приміщення. Серед проблем білорусів в Україні він виділив блокування банківських рахунків та питання міграції. Офіс Світлани Тихановської також готовий допомагати Україні у питанні санкцій проти режиму Олександра Лукашенка.

Світлана Тихановська 20 квітня повідомила, що у Києві планують відкрити постійне представництво її Офісу, а також що її делегація доставить із Литви гуманітарні вантажі для білоруських добровольців. У липні 2021 року Офіс Тихановський отримав дипломатичний статус у Литві.

19 березня 2022 року посол Білорусі в Україні Ігор Сокіл повідомив, що 11 співробітників посольства виїхали до Молдови. Причиною він назвав «нестерпні умови роботи» в Україні: у посольства заблокували рахунки і була загроза «фізичної розправи». 23 лютого з України виїхали усі російські дипломати.