Завантажити ще

Жителям Запорізької та Херсонської областей запропонували "спрощене" отримання паспортів РФ

Жителям Запорізької та Херсонської областей запропонували
Фото: Sputnik/Михайло Метцель/Кремль через REUTERS

Володимир Путін підписав указ про спрощений прийом до російського громадянства жителів тимчасово окупованих Запорізької та Херсонської областей України. Документ удень 25 травня опублікували на порталі правової інформації.

Президент країни-агресора вніс зміни до указу від 24 квітня 2019 року, яким громадянство за спрощеною процедурою надавалося мешканцям окупованих Росією після 2014 року частин Донецької та Луганської областей.

У так званій "ДНР" заявили, що жителі окупованої частини Донецької області можуть подати документи на отримання російського громадянства в спрощеному порядку, не маючи при цьому "республіканських паспортів", тобто з українським паспортом. Окупаційна влада послалася на указ президента РФ Володимира Путіна від 5 травня. На початок травня паспорти Росії у спрощеному порядку нібито отримали 386 тисяч мешканців окупованої частини Донецької області.

Росія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей після повномасштабного вторгнення в Україну, яке розпочалося 24 лютого 2022 року. Російські окупанти захопили Мелітополь у перший тиждень нападу, а Херсонську область – у середині березня.