Завантажити ще

Олена Зеленська: Росія не дотримується жодних правил честі

Олена Зеленська: Росія не дотримується жодних правил честі
Фото: instagram.com/olenazelenska_official/

Рятуючи себе та своїх дітей, українські жінки рятують і свою країну від війни, тому сьогоднішня еміграція з України має жіноче обличчя. Про це сказала перша леді Олена Зеленська в інтерв’ю журналу ELLE Spain.

- Феномен української жінки в тому, що вона – на всіх фронтах, не тільки на воєнному (хоча в нас є захисниці зі зброєю в руках). У нас взагалі дуже «жіноча» країна: жінки домінують у багатьох сферах – від медицини до освіти, у багатьох державних службах, – розповіла перша леді України, яку цитує Офіс президента. 

Зеленська переконана, що жінки, що вивозили під обстрілами, на продірявлених кулями авто своїх і чужих дітей, батьків і сусідів, заслуговують на звання героїнь-рятівниць. Вона додала, що під час війни продовжує займатися гуманітарними проектами, і деякі з них стали ще актуальнішими. Так, триває робота щодо допомоги українцям за кордоном, евакуації в безпечні місця хворих дітей та дітей-сиріт, будинків дитини та спеціалізованих закладів, де проживають діти, позбавлені батьківської опіки.

Олена Зеленська дала інтерв’ю іспанському журналу. Фото: elle.com

Олена Зеленська дала інтерв’ю іспанському журналу. Фото: elle.com

Крім того, розпочато великий культурний проект «Книжки без кордонів», щоб українські діти мали доступ до українських книжок там, де вони тимчасово перебувають. Зеленська наголосила, що серед напрямів її роботи є «інформаційний фронт, донесення правди про війну через звернення та інтерв’ю».

- Я хочу поширювати правду про те, що відбувається в Україні, де триває розв’язана Росією агресивна та злочинна війна, яка не шкодує мирних людей. Адже під час цієї війни ніхто не може почуватися в безпеці: ні жінки, ні діти, ні літні люди. Тому що ворог не дотримується жодних правил честі, – зазначила вона.

Перша леді також звернулась до світу з проханням «не ставитися до цієї війни як до такої, що відбувається десь за міцною стіною».

-  У світі немає стін. Та й ракети їх легко пробивають. Тож, будь ласка, залишайтеся з нами в цій боротьбі. Бо це – спільна боротьба, – закликала дружина президента України.

В той же час Володимир Зеленський виступив зранку у Давосі, де розкритикував Захід в недостатній об’єднаності. А також додав, що дипломатичний шлях із чинною владою Росії можливий після того, як вона «усвідомить всю реальність».