Завантажити ще

Командир полку «Азов» повідомив дружину, що перебуває у задовільних умовах

Командир полку «Азов» повідомив дружину, що перебуває у задовільних умовах
Фото: t.me/polkazov

Командир полку «Азов» Денис Прокопенко повідомив своєї дружини, що перебуває у «задовільному» стані. Про це Катерина Прокопенко повідомила Guardian.

Денис Прокопенко сказав, що українські військовослужбовці, які вийшли з «Азовсталі», не зазнавали насильства з боку російських сил. Проте незрозуміло, чи міг він вільно говорити під час телефонної розмови.

- Він сказав, що з ним усе гаразд, і спитав, як я. Я чула з інших джерел, що умови більш-менш задовільні. Їх годують, напувають. Умови відповідають вимогам, і за цей короткий період вони не зазнавали насильства. Що буде далі, ми, звичайно, не знаємо, але на даний момент є треті сторони – ООН та Червоний Хрест, – які контролюють ситуацію, – розповіла Катерина.

Прокопенко зазначила, що лінія обірвалася перед тим, як вона встигла щось розповісти про себе. За її словами, телефонний дзвінок був можливий за угодою між урядами України та Росії та завдяки посередництву Червоного Хреста, який відвідав деяких із бійців.

У коментарі АР Прокопенко сказала, що угода між Україною та Росією гарантує належне поховання загиблих солдатів та певні умови для військовополонених, зокрема, дозвіл їм вести телефонні розмови з членами сім'ї кілька разів на тиждень. Декілька сімей отримали дзвінки за останні два дні.

Мер Маріуполя Вадим Бойченко сказав в інтерв'ю “ Бабелю ”, що евакуацією захисників «Азовсталі» займається президент Володимир Зеленський та переговорна група.

– Це було практично неможливо. Найголовніше, що хлопці сьогодні живі та житимуть. Але більше, на жаль, ми не можемо коментувати. Коли хлопці будуть на підконтрольній частині держави, коментуватимемо, як це було. Я вважаю, що президент чув і бачив усі можливі ризики, ухвалюючи рішення. І тому впевнений, що це було виважене рішення, – повідомив він.

Guardian зазначив, що на територію, контрольовану Росією, перекинуто щонайменше 1000 українських бійців. Моніторингом умов утримання військовополонених займається Міжнародний комітет Червоного Хреста. Більшість поранених бійців «Азова» утримуються у в'язниці в селі Оленівка, невелика група тяжко поранених бійців – у лікарні Новоазовська в окупованій частині Донецької області. Катерина Прокопенко повідомила, що, наскільки їй відомо, нікого не вивезли до Росії.

Вихід українських військовослужбовців із заблокованого російськими військами заводу "Азовсталь" розпочався 16 травня. Київ назвав це операцією з евакуації захисників Маріуполя. Бійців вивезли на непідконтрольні Україні території із подальшим обміном на росіян.