24 червня
Завантажити ще

Джордж Сорос у Давосі заговорив про третю світову війну і розкритикував Меркель

Джордж Сорос у Давосі заговорив про третю світову війну і розкритикував Меркель
Фото: ЛІЗІ НІСНЕР/REUTERS

Мільярдер-філантроп Джордж Сорос заявив, що екс-канцлер Німеччини Ангела Меркель відповідає за залежність Європи від російського газу. Про це він розповів у кулуарах Світового економічного форуму у Давосі, пише Politico.

- Залежність Європи від російських викопних видів палива залишається надмірною, в основному через меркантилістську політику, що проводилася колишнім канцлером Меркель, - сказав Сорос.

За його словами, Меркель "уклала спеціальні угоди" з Росією на постачання газу і зробила так, що Китай став найбільшим експортним ринком Німеччини. Тепер, незважаючи на те, що в Україні вже четвертий місяць йде розв'язана РФ повномасштабна війна, ембарго ЄС на російську нафту і газ, як і раніше, поза досяжністю.

Мільярдер додав, що нинішній канцлер Німеччини Олаф Шольц має продовжувати "політику Меркель", проте він «врешті-решт робить правильно». Філантроп додав, що має на увазі рішення Шольца заморозити газопровід «Північний потік-2», збільшити витрати на оборону ФРН та відправити зброю Україні (якої досі немає. – Ред.).

Крім того, Сорос похвалив прем'єра Італії Маріо Драгі, який "виявився сміливішим, хоча залежність Італії від газу майже така ж, як у Німеччини".

Під час своєї промови мільярдер також зазначив, що вторгнення РФ в Україну може бути початком третьої світової війни, тому Заходу важливо зробити так, щоби сили Путіна програли.

– Вторгнення могло бути початком третьої світової війни, і наша цивілізація може не пережити її. Найкращий і, мабуть, єдиний спосіб зберегти нашу цивілізацію — якнайшвидше перемогти Путіна. У цьому суть, – запевнив Сорос.

На його думку, Путін, який почав «спецоперацію», тепер вважає, що вторгнення було помилкою, і готується до переговорів про припинення вогню.

- Але перемир'я недосяжне, бо йому не можна довіряти. Чим слабкішим стає Путін, тим більш непередбачуваним він стає, - додав Сорос.

Філантроп підкреслив, що ЄС повинен зрозуміти, що Путін може відключити російський природний газ, на який нині припадає близько 40% потреб Європи, "поки що це справді боляче". Він підсумував, що не може передбачити результат війни, однак «Україна безумовно має шанси на перемогу».