Завантажити ще

Олена Зеленська на 75-й сесії ВООЗ розповіла про синдром бомбосховища у харків'ян

Олена Зеленська на 75-й сесії ВООЗ розповіла про синдром бомбосховища у харків'ян
Фото: President.gov.ua

В Україні через війну створять службу психічного здоров'я. Про це повідомила перша леді Олена Зеленська на 75 сесії ВООЗ.

- Разом із представниками українського уряду у співпраці з громадянськими міжнародними партнерами ми запускаємо національну ініціативу щодо покращення психічного здоров'я та психосоціальної підтримки. Хочемо проводити цю програму разом із вами, спираючись на ваш досвід, розраховуємо на вашу експертну підтримку, - сказала вона.

Дружина президента зазначила, що наслідки війни залишаться на роки та десятиліття.

- Після того, що пережили українці в окупації, на фронті, у бомбосховищах, під обстрілами, на чужині, вони потребують реабілітації так само, як і поранені фізично, - сказала вона.

Олена Зеленська розповіла про синдром бомбосховища, який виник у мешканців Харкова після трьох місяців життя у метро.

- Усі три місяці війни у харківському метро ховаються люди, вони там живуть із дітьми та домашніми вихованцями. Наразі, коли метро вперше з початку війни має запрацювати, виявилося, що є сотні людей, які жодного разу не піднімалися на поверхню. І тепер вони психологічно не можуть змусити себе піднятися. Можливо це можна назвати синдромом бомбосховища, можливо, експерти ВООЗ уже мають назву для цього відчуття, - сказала перша леді.

Дружина Володимира Зеленська сподівається, що Україна покаже приклад посилення глобальної підтримки психічного здоров'я тих, хто пережив війну.

У своєму Телеграмі-каналі, публікуючи відео виступи, перша леді навела цитату американського класика Роберта Пенна Уоррена «Ти маєш зробити добро зі зла…»