Завантажити ще

Суд арештував Януковича у справі про "Харківські угоди"

Суд арештував Януковича у справі про

Печерський районний суд Києва обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою колишньому президентові України Віктору Януковичу у справі про державну зраду. Про це повідомляє прес-служба Офісу генерального прокурора.

"Екс-президент України, діючи спільно та за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром, надав іноземній державі – Російській Федерації та її представникам - допомогу у проведенніі підривної діяльності проти України", - зазначено у повідомленні.

За даними відомства, 21 квітня 2010 року в Харкові Янукович підписав від імені України Угоду між Україною та Російською Федерацією, якою продовжив на 25 років термін перебування Чорноморського флоту Росії на території України – у АР Крим та у м. Севастополь замість підготовки до його виведення з території нашої держави.

"У результаті таких дій було створено передумови для збільшення чисельності військ Російської Федерації на території України, їх переоснащення та модернізації та надалі – вторгнення збройних сил Російської Федерації та окупації ними АР Крим та м. Севастополь", - наголосили в Офісі генпрокурора.

Як зазначено у повідомленні, екс-президента Януковича підозрюють за ч.1 ст. 111 Кримінального кодексу "Державна зрада". Санкція цієї статті передбачає покарання у вигляді в'язниці строком від 12 до 15 років із конфіскацією майна або без такої.