8 червня
Завантажити ще

Радник представництва Росії при ООН звільнився: соромно за країну та Лаврова

Радник представництва Росії при ООН звільнився: соромно за країну та Лаврова
Фото: facebook.com/unwatch

Радник російського представництва при ООН звільнився, заявивши, що йому соромно за країну та вітчизняну дипломатію. Лист Бориса Бондарєва опублікували на сайті неурядової організації UN Watch.

У своєму Твіттері виконавчий директор UN Watch Гілель Нойєр назвав Бондарєва найбільш високопоставленим дипломатом, який заявив про відставку через напад на Україну на цей момент. Нойєр закликав російських дипломатів наслідувати приклад Бондарєва. Він також висловився за надання Борису Бондарєву охорони у Швейцарії.

"Я вітаю Бориса Бондарєва за те, що він вчинив правильно, як це зробила Марина Овсяннікова на російському телебаченні. Швейцарська поліція має надати йому негайний захист. Йому потрібна фінансова підтримка, і має бути програма, яка спонукає більше російських дипломатів робити те саме", - написав він.

Заява Бориса Бондарєва

Маю сказати наступне. Запізнило, але все ж таки.

За двадцять років роботи мені доводилося спостерігати різні віражі нашої зовнішньої політики, але ще ніколи мені не було так соромно за свою країну і свою роботу, як 24 лютого цього року. Розв'язана Путіним агресивна війна з Україною, а за фактом із усім західним світом, - не лише злочин проти українського народу, а й, мабуть, найтяжчий злочин проти народу Росії, який жирною літерою Z перекреслив усі надії на поступовий розвиток у нашій країні процвітаючого демократичного суспільства.

Ті, хто задумав цю війну, хочуть тільки одного — залишитися при владі назавжди, жити в помпезних безсмачних палацах, плавати на яхтах, за тоннажем і вартістю порівнянними з усім Військово-морським флотом Росії, насолоджуючись необмеженою владою та цілковитою безкарністю. Заради цього вони готові принести в жертву багато життів. Тисячі росіян та українців уже загинули заради цієї мети.

На жаль, усі ці двадцять років рівень брехні та непрофесіоналізму у роботі МЗС постійно зростав. Проте останніми роками це набуло просто катастрофічного масштабу. Замість неупередженого інформування про те, що відбувається, неупередженого аналізу та тверезого прогнозування — пропагандистські кліше на кшталт радянських газет 30-х років. Вибудовано систему, яка обманює сама себе.

Міністр Лавров – гарна ілюстрація деградації цієї системи. За 18 років він пройшов шлях від професіонала й освіченого інтелектуала, на якого хотілося рівнятися багатьом співробітникам міністерства, до людини, що постійно транслює заяви, які суперечать одна одній, і загрожує світові (тобто й Росії теж) ядерною зброєю!

Сьогодні МЗС не займається дипломатією. Воно сіє брехню, розпалює ненависть та війну. Дипломатія обслуговує приватні інтереси вузького кола осіб, які не мають нічого спільного з реальними потребами російського суспільства. У Росії більше не залишилося союзників, і пояснення цього - агресивна політика нашої країни, а не горезвісна русофобія, про яку постійно говорять на російському телебаченні.

Я навчався на дипломата і хотів би й надалі працювати на свою країну. Але сьогодні, на жаль, залишатися на держслужбі і слідувати згубному політичному курсу означає зраджувати свою Батьківщину. Не хочу та не можу цього робити. У зв'язку з цим я прийняв рішення звільнитися.

twitter.com/HillelNeuer

twitter.com/HillelNeuer