Завантажити ще

Президент підписав закон, який передбачає конфіскацію активів у тих, хто підтримує російську агресію

Президент підписав закон, який передбачає конфіскацію активів у тих, хто підтримує російську агресію
Фото: instagram.com/zelenskiy_official/

У понеділок, 23 травня, президент України Володимир Зеленський підписав закон про підвищення ефективності санкцій, пов'язаних з активами окремих осіб, ухвалений Верховною Радою ще 12 травня. Як повідомила прес-службу Офісу президента, документ встановлює новий вид санкцій у вигляді стягнення до доходу держави активів, що належать фізичній чи юридичній особі, а також активів, якими вони можуть прямо чи опосередковано розпоряджатися.

За словами президента, процедура виявлення та конфіскації активів людей, які підпадають під санкції, дозволить «швидко та ефективно поповнювати український бюджет за рахунок ворогів».

– Закон передбачає чітку інструкцію для органів, відповідальних за цей процес, – запевнив Зеленський.

Пошуком активів та зверненням до суду займатиметься Міністерство юстиції. Адміністративне судочинство у справах щодо застосування санкції у вигляді стягнення активів у дохід держави здійснюватиме Вищий антикорупційний суд (ВАКС).

Верховна Рада проголосувала за цей закон 21 квітня. Проте президент Володимир Зеленський повернув його зі своїми пропозиціями до парламенту на розгляд у сесійній залі. Після ухвалення закону із поправками його підписав Зеленський.