Завантажити ще

Байден заявив, що США готові застосувати силу для захисту Тайваню

Байден заявив, що США готові застосувати силу для захисту Тайваню
Фото: ДЖОНАТАН ЕРНСТ/REUTERS

Сполучені Штати готові до військового втручання для захисту Тайваню. США підтримують інші країни, щоб гарантувати, що Китай не зможе вторгнутися на острів. Про це президент США Джо Байден заявив під час прес-конференції у Токіо, пише Reuters.

- Це ті зобов'язання, які ми взяли на себе. Ми продовжуємо бути прихильними  підтримки миру та безпеки Тайванської протоки і маємо намір зробити так, щоб його статус-кво не було змінено в односторонньому порядку, - наголосив президент США.

На уточнююче питання репортера в Токіо, чи Сполучені Штати захищатимуть Тайвань у разі нападу Китаю, президент відповів: "Так". Байден додав, що США погоджуються з політикою одного Китаю, проте виступають проти застосування сили Пекіном. Він зазначив, що очікує, що такої події не станеться.

За даними « РБК-Україна », коментарі Байдена представляються відходом від існуючої політики так званої "стратегічної невизначеності" США щодо їхньої позиції щодо Тайваню, який Китай вважає своєю територією і називає найчутливішим і найважливішим питанням у своїх відносинах зі Сполученими Штатами.

За законом Вашингтон зобов'язаний надати Тайваню кошти для самозахисту, але країна вже давно дотримується політики "стратегічної невизначеності" щодо того, чи він втручатиметься військовим шляхом, щоб захистити Тайвань у разі нападу Китаю.

Аналогічно Байден прокоментував питання захисту Тайваню в жовтні. На той час представник Білого дому заявив, що Байден не оголошував про будь-які зміни у політиці США.

Новини по темі: Джо Байден Тайвань Китай