Завантажити ще

Червоний Хрест тільки сім'ям назве імена захисників Маріуполя, що вийшли з «Азовсталі»

Червоний Хрест тільки сім'ям назве імена захисників Маріуполя, що вийшли з «Азовсталі»
Фото: Дмитро Козацький

Міжнародний Комітет Червоного Хреста не оприлюднить список українських військовослужбовців, які вийшли з « Азовсталі ». Представник організації Мірелла Ходейб сказала Укрінформу, що інформація про кількість людей та їх персональні дані залишиться конфіденційною.

Вона додала, що реєстрація військовослужбовців дозволяє їм «відчувати себе захищеними принаймні від ризику зникнути безслідно». Члени сімей, які шукають інформацію про зниклих безвісти родичів, можуть зв'язатися з Центральним агентством розшуку МКЧХ електронною поштою ctabureau@icrc.org, а також за телефонами +41 22 730 3600 або +380 800 300 155.

За словами Мірелли Ходейб, у березні у складі Центрального агентства розшуку МКЧХ створили окреме бюро, яке займається виключно питаннями міжнародного збройного конфлікту в Україні.

Вихід із заблокованого російськими військами меткомбінату "Азовсталь" розпочався 16 травня. Україна назвала це операцією з евакуації захисників Маріуполя. З "Азовсталі" бійців вивезли на непідконтрольні Києву території з наступним обміном на росіян. Влада офіційно говорила про 256 військовослужбовців, у тому числі тяжкопоранених. Володимир Зеленський повідомив, що з "Азовсталі" евакуювали всіх цивільних, медиків та поранених. За даними російських ЗМІ, із заводу вийшли 2439 українських військовослужбовців. У Москві це називають здаванням у полон.