Завантажити ще

Військові рішення Верховної Ради: Ще 3 місяці воєнного стану та заборона «Z»

Військові рішення Верховної Ради: Ще 3 місяці воєнного стану та заборона «Z»
Фото: President.gov.ua

22 травня вперше за 88 днів повномасштабної війни Росії проти України пленарне засідання Верховної Ради відбулось у неділю. Можливо, засідання вирішили провести у вихідний день, щоби на ньому міг виступити президент Польщі Анджей Дуда.

«КП в Україні» вивчила, які важливі рішення ухвалили на недільному пленарному засіданні народні депутати.

Частина ОПЗЖ створила ще одну депутатську групу

У парламенті оголосили про створення нової депутатської групи під назвою "Відновлення України". До неї увійшли 17 народних депутатів: позафракційні парламентарії та частина депутатів, які раніше входять до розпущеної фракції ОПЗЖ. Її очолили – Максим Єфімов (у парламенті попереднього скликання Верховної Ради був у фракції БПП) та Ігор Абрамович (екс-член ОПЗЖ). Зазначимо, що на уламках «опозиційної» фракції вже створено другу депутатську групу. Наприкінці квітня було створено депутатську групу " Платформа за життя та мир ", яку очолив народний депутат Юрій Бойко.

Військовий стан до 23 серпня

320 народних депутатів віддали свої голоси за президентський законопроект про продовження військового стану на 90 днів, до 23 серпня. Народні обранці вже втретє продовжують воєнний стан. Перші двічі парламентарі продовжували військовий стан на 30 днів.

Раніше народний депутат Федір Вениславський заявляв, що якщо вдасться завершити війну раніше, ніж до 23 серпня, то народні депутати одразу ж проголосують за скасування воєнного стану.

Загальну мобілізацію продовжили

Також парламентарі підтримали президентську ініціативу щодо продовження загальної мобілізації на 90 днів. Згідно з документом, обсяги та черговість мобілізації визначають у Генеральному штабі Збройних сил України. Також у цьому законопроекті визначено категорії осіб, які не підлягають призову на військову службу з мобілізації. Йдеться про співробітників підприємств та служб, які заброньовані; тих, кого ВЛК визнала тимчасово не придатною до служби за станом здоров'я; багатодітні та самотні батьки, опікуни.

Нововведення для військових пенсіонерів

Практично одноголосно депутати підтримали законопроект, який дозволяє військовим пенсіонерам самостійно обирати банк, у якому для них відкриють пенсійний рахунок та виплачуватимуть пенсію за фактичним мустом проживання незалежно від місця реєстрації.

- Раніше військові пенсіонери та ще певне коло людей, які мають право на військову пенсію, могли отримати її лише у «Ощадбанку». Ми внесли зміни до законодавства, які дозволять пенсіонерам обирати банк, у якому їм зручно отримувати пенсію за фактичним місцем проживання, – пояснив нововведення ухваленого законопроекту народний депутат Руслан Горбенко.

Денонсація угод із СНД та кредит від МБРР

Майже конституційною більшістю депутати підтримали законопроект про денонсацію Угоди між Україною та Росією щодо недопущення подвійного оподаткування.

- Це ще один удар по економічних відносинах із РФ. Наразі доходи, отримані в країні агресора оподатковуватимуться і в Україні, - пояснив народний депутат Ярослав Железняк.

Також депутати проголосували за вихід України з Угод із СНД у боротьбі з незаконною міграцією та Спільним аграрним ринком. Народні депутати проголосували і за вихід України з Угоди про увічнення пам'яті про мужність та героїзм народів СНД у Великій Вітчизняній війні.

Ратифікували депутати Договір про гарантії між Україною та МБРР щодо залучення кредиту у розмірі 34 мільйони доларів для Укргідроенерго.

Заборона решітної символіки та ліків з РФ та Білорусі

Ухвалили депутати з пропозиції президента законопроект про заборону так званої рашистської символіки, символіки військової агресії Росії проти України. Зокрема, йдеться про заборону використання букв Z та V, якими було розмальовано російську військову техніку, яка вторглася до нашої країни 24 лютого.

Підтримали парламентарії законопроект, який забороняє торгівлю та імпорт російських та білоруських лікарських препаратів в Україну.

Заслухали депутати та затвердили звіт ТСК про порушення прав дитини (Комісія була створена та працювала ще до початку повномасштабної військової агресії Росії проти України та її звіти стосуються порушення прав дитини у мирний час).

Українські аудіокниги стануть доступнішими

Проголосували депутати і за законопроект, яким звільняються від сплати ПДВ створення та розповсюдження україномовних книг.

- Податковий кодекс передбачає звільнення від сплати ПДВ операцій із розповсюдження книг вітчизняного виробництва, але ця норма не поширюється на аудіокниги. При цьому ринок аудикокниг активно розвивається як в Україні, так і в усьому світі. Їх зручно і швидко читати вигідно купувати, крім того це еконологічно. Затвердивши цей законопроект, ми дамо поштовх подальшому розвитку українськомовних книг загалом. Це особливо важливо зараз, під час повномасштабної війни Росії проти України, – каже народний депутат Євгенія Кравчук.

Новини по темі: Верховна Рада