Завантажити ще

Рада підтримала продовження в Україні загальної мобілізації ще на 90 днів

Рада підтримала продовження в Україні загальної мобілізації ще на 90 днів
Фото: t.me/yzheleznyak

В Україні продовжили термін загальної мобілізації ще на 90 днів. Відповідне рішення було ухвалено парламентом на засіданні 22 травня. Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк у своєму Телеграм-каналі.

– Верховна Рада також продовжила загальну мобілізацію до 23 серпня. За – 315 голосів, – написав нардеп

Законопроект №7390 "Про продовження терміну проведення загальної мобілізації" вніс на розгляд Ради президент Володимир Зеленський через продовження бойових дій у нашій країні. Згідно з документом, обсяги та черговість мобілізації визначають у Генеральному штабі Збройних сил України.

Водночас законопроектом визначено категорії осіб, які не підлягають призову на військову службу з мобілізації. Йдеться про співробітників підприємств та служб, які заброньовані; тих, кого ВЛК визнала тимчасово не придатною до служби за станом здоров'я; багатодітні та самотні батьки, опікуни.

Також від проходження служби можуть звільнити громадян, які доглядають тяжкохворих дітей або інших членів сім'ї. Не підлягають мобілізації нардепи, працівники органів військового управління, які навчаються у вузах на денній формі навчання та громадян, чиї близькі родичі загинули або зникли безвісти під час проведення АТО/ОГС.