Завантажити ще

Подоляк закликав світ допомогти Україні зі зброєю для розблокування Чорного моря

Подоляк закликав світ допомогти Україні зі зброєю для розблокування Чорного моря
Фото: www.aa.com.t

Через блокаду Росією Чорного моря без українського експорту 1,6 мільярда людей може опинитися під загрозою голоду. Про це заявив радник глави Офісу президента у своєму Твіттері.

- 1,6 мільярда людей можуть недоїдати через брак продовольства. Сотні мільйонів виявляться за межею бідності через зростання цін. "Економіст передбачає наслідки війни і пропонує миру домовитися Росії та Україні про міжнародні продовольчі конвої в Чорному морі", - пише Подоляк.

За його словами, домовитися з Росією не вдасться, але море можна деблокувати іншим шляхом. Радник голови ВП закликав країни надати для цього Україні важку зброю.

- Торгуватися з країною, яка взяла заручників? Що ж, у нас є краща ідея. Світ має домовитися про передачу Україні MLRS-систем та інших необхідних важких озброєнь, щоб розблокувати Чорне море. Далі все зробимо самі, – наголосив він.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що через заблоковане Росією море вперше за десятки років в Одесі немає руху торговельного флоту. Глава держави зазначив, що своїми діями Росія завдала "удару" не лише по Україні, а й по десятках інших країн у різних регіонах світу. За його словами, без українського аграрного експорту десятки країн у різних регіонах світу вже зараз опинилися на межі дефіциту продовольства.