Завантажити ще

Литва відмовилася від імпорту російського газу, нафти та електрики

Литва відмовилася від імпорту російського газу, нафти та електрики
Фото: ДАНІ RUVIC/reutersconnect.com

Литовська влада ухвалила рішення про припинення імпорту газу, нафти та електрики з Росії. Про це повідомив у своєму телеграм-каналі глава офісу президента Андрій Єрмак.

- Литва офіційно припиняє імпорт російського газу, нафти та електрики. Прекрасний приклад для інших союзників, як отримати незалежність від російських енергоресурсів, - написав Єрмак.

Таке рішення було прийнято владою Литви після того, як оператор біржі електроенергії Nord Pool припинив торгівлю російською електроенергією від свого єдиного імпортера в країнах Балтії - "Інтер РАТ".

- Відтепер у Литві більше немає імпорту російської нафти, газу та електроенергії. Це означає, що потреба Литви в електроенергії задовольнятиметься за рахунок місцевого виробництва та імпорту через існуючі з'єднання зі Швецією, Польщею та Латвією, – зазначено у повідомленні.

За даними видання, імпорт із вищезгаданих країн минулого року становив загалом 83% всього імпорту електроенергії до країни, а закупівлі російської електроенергії у країні останніми роками знижуються. З початку листопада 2020 року також призупинено комерційні потоки з Білоруссю щодо існуючих з'єднань Литви.