Завантажити ще

Денисова: Росія депортувала вже понад мільйон українців, шоста частина з них – діти

Денисова: Росія депортувала вже понад мільйон українців, шоста частина з них – діти
Фото: facebook.com/denisovaombudsman

На ранок 21 травня Росія депортувала на свою територію вже 1377925 осіб, включаючи 232480 дітей. За останню добу – 17 306, у тому числі 2 213 дітей. Про це повідомила уповноважена Верховна Рада України з прав людини Людмила Денісова.

- Заяви РФ про нібито добровільне переміщення українців не відповідають дійсності. У нас є незаперечне підтвердження примусової та спланованої заздалегідь депортації, - розповіла вона.

За словами уповноваженої Верховної Ради, людей примусово саджають у автобуси, загрожуючи зброєю та вивозять на російську територію.

- Люди оточені російськими військовими з автоматами, обурені та налякані. Залишити місце так званої "евакуації" рашисти не дозволяють. Їх змушують сідати в автобуси і лише при посадці повідомляють, що далі везтимуть до "фільтраційного табору" у Безіменному Новоазовському районі і потім до Росії, - розповіла Денисова.

За дуже приблизними даними, лише через цей табір пройшли понад 32 тис. громадян.

Раніше стало відомо, що у Маріуполі російські військові проводять депортацію місцевого населення на територію Росії. При цьому українці досі не знають, куди саме їх вивозять.