Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Давос: будуть 50 глав країн, виступить Зеленський, а на Росію взагалі не чекають

Давос: будуть 50 глав країн, виступить Зеленський, а на Росію взагалі не чекають
Фото: REUTERS/Арнд Віґманн

Провідні світові лідери в галузі політики, бізнесу, громадянського суспільства, науки, ЗМІ та мистецтва з'їдуться до швейцарського Давосу, де Всесвітній економічний форум (ВЕФ) проведе свою першу за останні два роки очну щорічну зустріч.

Ця подія відбудеться з 22 по 26 травня 2022 року і збере близько 2500 лідерів для вирішення глобальних питань і пошуку рішень найнагальніших світових проблем, включаючи глобальну пандемію, що триває, геоекономічні потрясіння та зміну клімату.

«Щорічна зустріч - це перший саміт, який збирає світових лідерів у цій новій ситуації, що характеризується багатополярним світом, який формується в результаті пандемії і війни. Той факт, що майже 2500 лідерів, які представляють політику, бізнес, громадянське суспільство та ЗМІ, зібралися разом, демонструє необхідність у надійній, неформальній та орієнтованій на дії глобальній платформі для протистояння проблемам у світі, керованому кризою», - сказав засновник та виконавчий голова Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) Клаус Шваб.

Що обговорюватимуть

Зустріч проходитиме під девізом «Переломний момент історії: Державна політика та бізнес-стратегії». Вона проходить у найважливіший геополітичний та геоекономічний момент за останні три десятиліття і на тлі пандемії, що трапляється раз на сторіччя.

Лідери вирішуватимуть нагальні гуманітарні проблеми та проблеми безпеки, водночас просуваючи давні економічні, екологічні та суспільні пріоритети, зміцнюючи основи стабільної глобальної системи.

Сесії присвячені питанням глобальної співпраці; економічного ребалансування; суспільства, рівності та глобальної охорони здоров'я; природи, продовольства та клімату; трансформації промисловості, а також інноваціям, управлінню та кібербезпеці.

Хто приїде

Очікується, що серед 300 представників урядів понад 50 глав держав та урядів поділяться своїм баченням світу. Понад 1250 лідерів приватного сектору візьмуть участь у конференції, а також близько 100 глобальних інноваторів та технологічних піонерів – у розробці найперспективніших світових технологічних і бізнес-стартапів та масштабних проектів.

Громадянське суспільство буде представлено більш ніж 200 лідерами з НУО, соціальних підприємців, академічних кіл, організацій праці, релігійних і конфесійних груп, а також понад 400 лідерами ЗМІ та преси. Щорічна зустріч також об'єднає представників молодого покоління: у ній візьмуть участь 100 членів спільнот Global Shaper та Young Global Leader.

Зеленський виступить перед Давосом

Президент Володимир Зеленський виступить із віртуальним зверненням на Всесвітньому економічному форумі (ВЕФ) у Давосі 23 травня, у день відкриття щорічної конференції.

«Це буде важливий момент для України, щоб разом із високопоставленими українськими представниками обговорити розвиток ситуації в уряді, бізнесі та суспільстві на місцях і майбутнє їхньої країни. Світ знаходиться в історичному поворотному моменті, і це вимагає від нас термінового та швидкого вирішення поточних геоекономічних та геополітичних проблем», – заявив представник ВЕФ Ян Цопф.

На представників Росії не чекають

Світовий економічний форум цього разу має намір дистанціюватися від російських делегатів, багато хто з яких був постійними учасниками заходів ВЕФ. За даними швейцарської німецькомовної газети NZZ am Sonntag, на першій за два роки пандемії очній щорічній сесії ВЕФ у Давосі «навряд чи у списку учасників форуму будуть політичні або бізнес-лідери з Росії». Як повідомляє газета, «ВЕФ не тільки не запросив до участі росіян, що потрапили під санкції, але й вперше з часів Горбачова, ймовірно, на форумі взагалі не буде російської участі».

У відповідь на вторгнення Росії до України наприкінці лютого ВЕФ заморозив усі зв'язки з російськими організаціями та оголосив, що не працюватиме з будь-якою особою чи організацією, які потрапили під санкції. Нагадаємо, 27 лютого 2022 року засновник ВЕФ Клаус Шваб і президент ВЕФ Бьорге опублікували заяву, яка засуджує «агресію Росії проти України» і «атаки і звірства», які вона здійснює".

Раніше стратегічними партнерами ВЕФ були три великі російські компанії: "Сбербанк", ВТБ та «Газпром». Це означало, що вони щорічно сплачували членський внесок у розмірі близько 600 000 швейцарських франків. Прес-секретар ВЕФ Самуель Вертмюллер повідомив газеті NZZ, що тепер «більше жодних російських грошей до бюджету форуму не надходить».