30 вересня
Завантажити ще

Зеленський на відкритті Канського кінофестивалю згадав "Безславних ублюдків" та Чарлі Чапліна

Зеленський на відкритті Канського кінофестивалю згадав

Президент Володимир Зеленський виступив із відеозв'язку на церемонії відкриття 75-го Каннського кінофестивалю. Лава держави згадав героїв і цитати зі знаменитих військових фільмів "Великий диктатор" Чарлі Чапліна та "Безславні виродки" Квентіна Тарантіно. Відео опублікувала прес-служба Офісу президента.

- Людська ненависть пройде і диктатори помруть. І влада, яку вони забрали у людей, повернеться до людей. І поки люди вмирають, свобода ніколи не загине, - процитував він Чарлі Чапліна, який зіграв головну роль у "Великому диктаторі".

Глава держави закликав кіно не мовчати про війну, яку Росія розвернула проти нас. Він нагадав, що з початку вторгнення російських військ в Україні загинуло багато людей та зруйновано сотні будівель та будинків.

- Кіно мовчатиме чи говоритиме?.. Наші міста зруйновані не віртуальною графікою. Багато українців стали Гвідо та намагаються пояснити дітям, чому доводиться ховатися у підвалі. Багато українців стали такими, як Альдо Рейн (з фільму "Безславні виродки - ред.). Землю нашої країни вже розірвано тисячами окопів", - наголосив Зеленський.

Як зазначив український лідер, наша країна продовжує виборювати свободу. Також він висловив упевненість, що "диктатор" програє у війні проти України.

- І, у нас немає альтернативи, ніж боротися за свободу і я впевнений, що "диктатор" програє, але маємо прозвучати слова як 1940-му році. Прозвучатиме з усіх екранів вільного світу. Потрібен новий Чаплін, який доведе і зараз, що кінематограф перестав бути німим. Більше, ніж техніки, ми потребуємо людяності. Більше, їм у раціональності, ми потребуємо доброти та ніжності. Тим, хто мене чує, я кажу - не впадайте у відчай. Людська ненависть пройде і диктатори помруть!, - сказав президент.

75-й Канський кінофестиваль триватиме з 17 травня до 28 травня. Цього року його відкриє фільм Мішеля Хазанавічюса "Сut", який є французьким рімейком японської комедії про зомбі "Зйомки без гальм". До конкурсної програми секції "Особливий погляд" потрапив фільм "Бачення метелика" українського режисера Максима Наконечного. А до складу журі "Золоте око" на кінофестивалі Канна увійшла український режисер Ірина Целик.