Завантажити ще

Французький режисер змінив назву фільму "Z", який відкриє Каннський кінофестиваль

Французький режисер змінив назву фільму
Фото: deadline.com/

Через вторгнення Росії до України французький режисер Мішель Хазанавічус змінив назву фільму "Z". Цей символ російські окупанти використовують як символ підтримки війни проти нашої країни. Про це повідомляє прес-служба Українського інституту.

"Український інститут надіслав офіційного листа Канському кінофестивалю та французькому режисерові Мішелю Азанавічюсу з проханням перейменувати його прем'єрний фільм 'Z (Comme Z)'. У Росії літера Z вважається символом підтримки війни в Україні, вона також використовується під час проросійських демонстрацій по всій Європі", - зазначено у повідомленні.

Як зазначили в інституті, це рішення є жестом, спрямованим на підтримку України. Раніше символ "Z" був заборонений у використанні інших країн.

"Уряд Литви, Латвії, Естонії, Молдови та деяких німецьких федеральних земель вже заборонив використання цієї та інших літер, що використовуються для підтримки війни. Зміна назви є жестом підтримки України у боротьбі за демократичні цінності та вільне і незалежне життя українського народу", - наголосили в організації.

75-й Канський кінофестиваль розпочнеться 17 травня. Фільм Мішеля Хазанавічуса, який є французьким рімейком японської комедії про зомбі "Зйомки без гальм", відкриє церемонію. За даними ЗМІ, режисер перейменував свою кінострічку на назву "Сut" ("Ріж").