7 серпня
Завантажити ще

На саміті ОДКБ Путін анонсував військові навчання у Казахстані, Киргизії та Таджикистані

На саміті ОДКБ Путін анонсував військові навчання у Казахстані, Киргизії та Таджикистані
Фото: President.gov.by

Восени Організація Договору про колективну безпеку проведе серію спільних військових навчань. Про це заявив президент Росії Володимир Путін, передає REGNUM.

- На осінь цього року заплановано цілу серію спільних навчань нашої організації у Казахстані, Киргизії, Таджикистані, - сказав він у ході саміту ОДКБ у Москві.

Путін додав, що навчання «послужать підвищенню боєготовності та рівня координації військових структур наших держав та загалом миротворчого потенціалу ОДКБ».

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що “наразі на території 19 європейських країн, у тому числі біля наших кордонів у Польщі, проходить великомасштабне навчання (такого ми раніше не бачили) "Захисник Європи-2022".

– Від кого вони захищаються – здогадайтеся самі, – цитує його прес-служба на сайті президента Білорусі.

Лукашенко поскаржився, що на білорусько-польському кордоні перебувають 15 тисяч військовослужбовців, а Україна після виборів президента Білорусі у серпні 2020 року "лягла під Захід".

Президент Білорусі зізнався, що допоміг Росії у війні з Україною. Лукашенко заявив, що "нами абсолютно правомірно було задіяно механізм підтримки в рамках союзу з Росією".

- Білорусь до початку військової операції Росії звертала увагу на необґрунтоване зростання військової присутності Заходу в Україні і в регіоні загалом. Ми про це неодноразово говорили та попереджали, що справа йде до конфлікту, - заявив він.

Кажучи про рішення Фінляндії та Швеції вступити до НАТО, Путін сказав, що “це все погіршує і так непросту міжнародну обстановку у сфері безпеки”.

- Безпосередньої загрози для нас – розширення за рахунок цих країн – для Росії не створюється. Але розширення військової інфраструктури на цю територію, безумовно, викличе нашу реакцію у відповідь, і якою вона буде, ми будемо дивитися виходячи з тих загроз, які нам будуть створюватися, - сказав він згідно з повідомленням Кремля.

Саміт пройшов у Кремлі з нагоди 30-річчя підписання Договору про колективну безпеку та 20-річчя створення організації. На нього приїхали прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, голова Казахстану Касим-Жомарт Токаєв, президент Киргизстану Садир Жапаров та керівник Таджикистану Емомалі Рахмон. Остання повністю очна зустріч відбулася у Бішкеку у листопаді 2019 року.