Завантажити ще

Дружини та матері захисників Маріуполя попросили президентів Туреччини й Китаю допомогти з евакуацією

Дружини та матері захисників Маріуполя попросили президентів Туреччини й Китаю допомогти з евакуацією
Фото: facebook.com/turksid.turciba/videos

Дружини та матері захисників Маріуполя попросили президентів Туреччини й Китаю допомогти з евакуацією українських бійців з території "Азовсталі". Про це вони сказали на прес-конференції у Стамбулі, яку транслювали у Фейсбуці. За їхніми словами, лише ці лідери здатні вплинути на Володимира Путіна.

- Шановний пане Ердоган! Допоможіть, благаємо вас. Об'єднайте зусилля, зверніться до Сі Цзіньпіня і разом із Господом Богом зробіть це – врятуйте "Азовсталь". Станьте носіями миру, допоможіть. Адже цей вчинок гідний Нобелівської премії миру, – сказала дружина одного із бійців.

Жінки зазначили, що бійці, які не мають рук і ніг, не становлять для Росії небезпеки. На прес-конференції також була присутня переможниця “Євробачення-2004” Руслана Лижичко.

- Знайдіть, будь ласка, можливості провести екстракцію та евакуацію. Люди там у жахливих умовах, – сказала вона.

Рідні захисників Маріуполя розповіли турецьким журналістам, що росіяни щодня обстрілюють "Азовсталь" та скидають на завод так звані "противобункерні" бомби в 500 кг.

29 квітня командир 36-ї бригади морської піхоти Сергій Волинський (Волина) записав відеозвернення до президента Туреччини та попросив врятувати українських захисників за процедурою "екстракшн". 11 травня дружини захисників "Азовсталі" зустрілися з Папою Римським Франциском. 12 травня влада України повідомила, що веде переговори про евакуацію 38 важкопоранених (лежачих) бійців.