29 червня
Завантажити ще

Зеленський підписав закон про заборону проросійських партій в Україні

Президент Володимир Зеленський підписав законопроект, який передбачає заборону діяльності в Україні проросійських партій. Про це повідомляє сайт Верховної Ради.

Законопроект №7172-1 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони політичних партій було зареєстровано у парламенті 28 березня. Верховна Рада 3 травня схвалила цей документ - "за" проголосували 330 нардепів. 6 травня законопроект було направлено на підпис президента Володимира Зеленського.

Відповідно до закону, тепер в Україні заборонено діяльність політпартій, які виправдовують або заперечують збройну агресію Росії проти України. Мова йде про:

  • партії, представники яких говорили про війну Росії проти України як внутрішній чи громадянський конфлікт, які заперечували тимчасову окупацію частини території України;
  • партіях, що виправдовували російських військових, інші незаконні збройні формування, банди, групи найманців, створені чи підпорядковані Росії, і навіть представників окупантів, позначаючи їх як " повстанці ", " ополченці ", " ввічливі люди ".