Завантажити ще

Повернення посольств – це потужний сигнал підтримки України

Повернення посольств – це потужний сигнал підтримки України
Фото: Хенкан Хенрікссон (Наркінг)//commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4729636

До Києва почали повертатися співробітники посольств, які були евакуйовані через загрозу повномасштабного вторгнення РФ в Україну та після початку воєнних дій. У столиці вже поновили роботу понад 30 іноземних дипломатичних представництв.

«Ми солідарні з народом України»

4 травня відновило свою роботу посольство Швеції в Україні, яке два місяці тому евакуювалося до Польщі. «Дякую послу Тобіасу Тібергу та команді за вашу сумлінну роботу та Польщі за наш тимчасовий прийом. Швеція продовжуватиме підтримувати Україну і рада, що дипломатична присутність повернеться туди, де і має бути», - повідомила глава міністерства закордонних справ цієї країни Анн Лінде.

До Києва повністю повернулося й посольство Угорщини, яке раніше евакуювалося до Львова. «Таким чином ми можемо підтримувати зв'язок із українськими державними органами. І якщо угорські чи інші громадяни ЄС потраплять у біду у Києві або їм знадобиться будь-яка допомога, ми зможемо допомогти на місці», - зазначив голова угорського МЗС Петер Сіярто.

Данія також повернула дипломатичну місію до Києва. Про це розповів глава МЗС країни Єппе Кофод. Він повідомив, що особисто поставив прапор біля будівлі посольства Данії у Києві. Міністр назвав поновлення роботи посольства після повномасштабного вторгнення РФ в Україну важливим кроком. «Зворушливо зустріти як місцевих співробітників, так і данців, які прожили тут, у столиці, останні два місяці», – зазначив Кофод.

Днями хорватський прем'єр-міністр Андрій Пленкович за підсумками зустрічі з президентом України Володимиром Зеленським заявив про поновлення роботи дипломатичного представництва у столиці України, яке раніше евакуювалось до Львова. «Я також радий зазначити, що з 8 травня наш посол, який протягом кількох тижнів перебував у Львові, повертається до Києва. Це потужний сигнал Україні та українцям про нашу підтримку», – заявив Пленкович.

Посол Південної Кореї в Україні Кім Хенг Ті повідомив, що диппредставництво його країни відновило роботу у Києві. Дипломати Південної Кореї повернулися до столиці України із Чернівців, куди вони тимчасово переїхали через російське вторгнення. Посол пояснив, що дипломати продовжать роботу із захисту та надання послуг громадянам Південної Кореї.

До Києва повернулося посольство Австрії.

- Ми солідарні з народом України, який став жертвою безпрецедентної збройної агресії РФ. Як важливий сигнал нашої непохитної солідарності представники нашого посольства повернулися до Києва минулого тижня, - заявили в МЗС Австрії.

Посольство Канади у Києві. Фото: Wadco2//commons.wikimedia.org/

Посольство Канади у Києві. Фото: Wadco2//commons.wikimedia.org/

Американці відкриють посольство вже з новим послом

Посольство Канади в Україні відновлює роботу в Києві, повідомив прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

«Посол Лариса Галадза і я знову підняли наш канадський прапор у нашому посольстві, і ми продовжуватимемо працювати вже в Києві», - сказав Трюдо на прес-конференції за підсумками переговорів з президентом України Володимиром Зеленським у Києві в неділю, 8 травня.

Прем'єр наголосив, що це дуже важливий символ «не лише того, що Канада залишається другом і партнером, а й наскільки витривалими, стійкими, патріотичними є українці, які не дали своєму місту впасти». «Ми разом зараз будуватимемо нове майбутнє для України», - додав Трюдо.

У Київ також планує повернутись посольство США. Так, тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін заявила, що американські дипломати сподіваються повернутись до столиці до кінця травня, якщо дозволять умови. "Ми прислухаємося до фахівців з безпеки, і коли вони скажуть нам, що ми можемо повернутися, ми повернемося", - сказала вона.

Причому посольство може повернутись уже з новим послом. Президент США Джо Байден офіційно запропонував призначити на посаду нового посла США в Україні Бріджіт Брінк – професійного дипломата та американського посла у Словаччині, яка 25 років працює у Держдепі США.

Також до Києва вже повернулися посольства Азербайджану, Ватикану, Грузії, Євросоюзу, Ірану, Італії, Казахстану, Латвії, Литви, Молдови, Нідерландів, Польщі, Словенії, Таджикистану, Туркменістану, Туреччини, Франції, Чехії, Естонії.

Чому повертаються

Голова Київської міської військової адміністрації Микола Жирнов пояснив, про що може свідчити те, що до столиці повертаються посольства зарубіжних країн, а ще кілька держав оголосили про наміри відновити роботу дипломатичних представництв у Києві.

На його думку, це означає, що безпосередньої загрози нових спроб захоплення столиці зараз немає, що є добрим сигналом для киян, оскільки мирне життя у місті відновлюється. У будь-якому випадку тенденція з поверненням посольств в Україну вказує на те, що кожна країна самостійно приймає рішення про те, наскільки безпечною є зараз  столиця.

- По-перше, повернення посольств свідчить про те, що у Києві їм не загрожує жодна небезпека. Що західні дипломати не бачать загрози своєму знаходженню у столиці України, – пояснив «КП в Україні» експерт-міжнародник Антон Кучухідзе. Більше того, вони бачать, що наша країна може забезпечити їхню безпеку.

Крім того, повернення зарубіжних дипломатів означатиме збільшення візитів на найвищому рівні. Наприклад, приїжджав Трюдо, і разом із Зеленським вони взяли участь у засіданні «Великої сімки». І третє, над чим працюватимуть посольства – це посилення економічних контактів.