13 червня
Завантажити ще

Головні заяви з брифінгу бійців "Азову": про цивільних, зрадників і що буде далі

Головні заяви з брифінгу бійців

Заступник командиру полку "Азов" Святослав «Калина» Паламар та офіцер управління розвідки Ілля Самойленко дали онлайн-брифінг з маріупольського заводу «Азовсталь», який продовжує штурмувати російська армія. Вони спілкувалися англійською мовою, брифінг транслювало "Громаське". 

Про ситуацію на «Азовсталі»

Святослав Паламар: - Ведуть інтенсивні обстріли. Лише за ніч ми нарахували 25 вильотів, зокрема з трьох стратегічних бомбардувальників. Працюють танки, міномети, снайпери, піхота намагається штурмувати. На території заводу є безліч загиблих цивільних та військових. Два дні тому попри режим тиші загинули троє наших військових: один з них від влучення ПТРК в автівку, яка мала забирати цивільних, а двоє інших — загинули під час скидання бомб з безпілотника. Також шестеро було поранено. Така ціна евакуації цивільних з заводу.

Про евакуацію цивільних

Святослав Паламар: - За останні три дні евакуювали цивільних. Чи всіх евакуювали? Ми не можемо сказати, оскільки жодна міжнародна організацію чи українські політики не приїхали на завод, немає спеціальної техніки, щоб розібрати завали.

Ілля Самойленко: - Захоплення Маріуполя відбувається останні 2,5 місяці. Така осада і таке захоплення відбувалося так довго, такого ще не було в історії, з такою кількістю жертв серед військових ворога, так і значних втрати серед мирного населення. Найбільш розбиває мені серце те, що відбувається евакуація невеликих груп. Політики відзначають невеликі перемоги — евакуацію кількох десятків та сотень людей, водночас понад 25 тисяч людей було вбито російською армією.

Про кількість військових на заводі

Ілля Самойленко: [Про військових] це досить чутливе питання. Я не можу наражати свій підрозділ на небезпеку.

Про накази від вищого керівництва

Ілля Самойленко: - У нас був наказ захищати Маріуполь. Але у нас не було наказу повністю взяти на себе командування обороною Маріуполя, але це рішення ухвалили, бо більше ніхто на нього не спромігся. Ніхто не очікував, що ми так довго протримаємося. Я теж не очікував. Ми думали, що рф всіх подолає, але ЗСУ встояли.

Скількі російських воєнних знищили

Ілля Самойленко: - Українські бійці «Азову» вбили в Маріуполі 2,5 тисячі російських військових та поранили ще 5 тисяч окупантів — це більше ніж 15% військових втрат їхньої армії. Ми також знищили понад 60 танків і пошкодили ще 30 — це 10% їхніх втрат. А також знищили 10% артилерійських систем окупантів.

Були дні, коли на Маріуполь скидали понад 150 авіабомб. І ми отримали нуль підтримки. Ні повітряної допомоги, ні наземної, ні артилерійської підтримки. Ми фактично були покинуті напризволяще.

Про «використання цивільних як живий щит»

Ілля Самойленко: - Усі ці звинувачення — це нормально, якщо ви думаєте як російський солдат. Але якщо подивитися з боку цивільної людини, яка стала свідком усіх жахів, які вчинила російська армія, то вони знайшли прихисток тут за нашою лінією оборони, всередині заводу «Азовсталь». Багато людей лишалися у Маріуполі поки ми тримали лінію оборони ще за містом.

Що далі?

Паламар: - Перший варіант: можна відкласти зброю і чекати на кінець: це буде повільна смерть від голоду або швидка — від бомб.

Другий варіант: можна спробувати втекти, як боягуз. Думати лише про власне життя, а не про обов'язок та присягу. Саме таке відбулося з командиром морпіхів 36-ї бригади [Володимиром Баранюком]: він відмовився виконувати наказ і він спробував втекти з міста з невеликою групою. Такий варіант може призвести до смерті, одна людина загинула.

Третій варіант: можна здатися. Четвертий варіант: єдиний спосіб, який гарантує вам життя і вам не буде соромно — це стояти і боротися.

Чому "Азов" не здається у полон, щоб врятуватися

Ілля Самойленко: - Ми весь цей час знали, що полк «Азов» немає високих шансів на виживання, якщо нас візьмуть у полон, здатися від нас — неприйнятно. Кожна людина, яка є полоненою, це ресурс політичного і військового тиску, це ресурс, щоб підвищити рівень переговорів і позицій, які ми можемо залишити на політичній сцені.

Одного з наших солдатів у 20-х числах квітня захопили в полон під час бою. Він був без свідомості. Потім російська пропаганда публікувала відео про те, що українські солдати здають зброю, а згодом мати отримала повідомлення про його смерть. У нас є кілька полонених російських військових. Ми їх обміняли потім.

Про евакуацію військових

Ілля Самойленко: - Ми можемо бути лише евакуйовані, тому що ми вже витратили вже всі наші ресурси для ефективної оборони. У нас все ще є провізія та зброя, зокрема артилерія, але ми не можемо її використовувати, тому що ми близько до міста.

Про зв'язок із командування і роданами

Ілля Самойленко: - У нас є зв'язок з командуванням і наказ — тримати оборону.

Більшість з нас має зв'язок з нашими родинами. Ми захоплюємося їхньою підтримкою та дуже любимо їх і вони показують свою любов нам. Одного дня ми зустрінемося з нашими рідними, дружинами та друзями та будемо святкувати перемогу, але ми досі маємо боротися за нашу перемогу.

ДОВІДКА

4 травня російські війська прорвались на територію «Азовсталі». Між українськими бійцями та окупантами тривають важкі бої.  Два місяці цивільні переховувалися у бомбосховищах заводу. 7 травня президент Володимир Зеленський повідомив, що вдалося вивезти всіх жінок, дітей та літніх людей.