Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Привіт Путіну. Байден підпише законопроект про ленд-ліз для України 9 травня

Привіт Путіну. Байден підпише законопроект про ленд-ліз для України 9 травня
Фото: twitter.com\Володимир Зеленський

Президент Сполучених Штатів Джо Байден підпише закон про "ленд-ліз" для України 9 травня. Про це заявила речник Білого дому Джен Псакі 6 травня під час спілкування з журналістами на борту президентського літака. Це підтвердив журналіст видання "Голос Америки" Остап Яриш.

– У понеділок президент підпише Закон про ленд-ліз для захисту демократії в Україні на 2022 рік, – сказала Псакі.

Вона також підтвердила, що у понеділок Байден візьме участь у відеоконференції G7, до якої із відеозв'язку також приєднається президент України Володимир Зеленський.

– Вони обговорять останні події у війні Росії проти України та глобальний вплив путінської війни, підтримку України та продемонструють єдність G7 у колективній відповіді, – додала Псакі.

Минулого тижня Палата представників США схвалила законопроект про ленд-ліз, який дозволить більш ефективно відправляти зброю, боєприпаси та обладнання в Україну.

Документ, відомий як Закон про ленд-ліз про оборону демократії України від 2022 року, прискорить передачу в Україну важливого військового обладнання та інших критичних постачань за рахунок скорочення бюрократичної тяганини. Він дозволяє де-факто дарувати обладнання з положеннями, що передбачають, що країни-отримувачі виплатять їхню вартість США пізніше.

Попереднього разу ленд-ліз був задіяний США 80 років тому під час Другої світової війни. Політика ленд-лізу була програмою, в рамках якої США за спрощеною процедурою постачали союзників озброєнням, продовольством, нафтою та іншими необхідними товарами для боротьби з нацистською Німеччиною. Закон про ленд-ліз був прийнятий у березні 1941 року і діяв аж до закінчення Другої світової війни (до вересня 1945 року). США надавали таку допомогу Великобританії та країнам Британської Співдружності, пізніше Вільної Франції (французькому опору), Китаю, СРСР та іншим державам-союзникам. Допомога включала військові кораблі, літаки та інше озброєння.

Раніше повідомлялося, що 9 травня влада України і силовики чекають з певною тривогою. За різними прогнозами, у День Перемоги Путін може оголосити про анексію окупованих на даний момент українських територій або перевести спецоперацію в режим офіційної війни з оголошенням загальної мобілізації в РФ. Як мінімум, українців просять не ігнорувати цього дня повітряну тривогу, очікуючи на посилення обстрілів і ракетних ударів.

Раніше повідомлялося, що Володимир Зеленський запросив Олафа Шольца до Києва на День Перемоги 9 травня.