21 листопада
Завантажити ще

Демарш Олафа Шольца: гордість за країну чи російські гроші

Демарш Олафа Шольца: гордість за країну чи російські гроші
Фото: REUTERS/Michele Tantussi

Канцлер Німеччини Олаф Шольц відмовився їхати до України. Він заявив, що не приїде до Києва, поки туди не запросять президента ФРН Франка-Вальтера Штайнмайєра, якому українська влада відмовила у прийомі через його зв'язки з Росією.

На запитання німецьких ЗМІ, коли він поїде до української столиці, канцлер сказав, що все ще вважає "досить безпрецедентною подією, що федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр був виключений". "Це заважає справі", – сказав Шольц.

Шольц міг потрапити під вплив проросійського Шредера

Тут варто згадати, що канцлер Шольц вже далеко не вперше не хоче допомагати Україні та ллє воду на млин Москви. Саме його уряд чинив опір передачі Україні важкого озброєння. Зрештою під тиском опозиції та громадської думки він змушений був неохоче піти на це, але всіляко намагається загальмувати цей процес.

Шольц намагається зірвати постачання Україні танків "Леопард". В інтерв'ю виданню Bild am Sonntag він заявив, що не планує змінювати свою позицію навіть попри те, що його політичні рейтинги у Німеччині та світі падають. Він пояснив, що його уряд боїться війни із Росією.

Канцлер ФРН Олаф Шольц втрачає підтримку серед населення, у тому числі через позицію щодо постачання важких озброєнь Україні. Його позиція розчарувала дуже багатьох німців. Користувачі у соціальних мережах від позиції Шольца не залишили й каменю на камені. "Де Олаф?" - головний жарт критиків канцлера. Мовляв, поки у світі хаос, він ховається від відповідальності», - повідомляє німецьке радіо Deutsche Welle.

При цьому німецькі ЗМІ особливо звертають увагу на те, що Шольца критикують усі, окрім (!) вкрай лівих та вкрай правих, які традиційно є сателітами Росії.

Випадково чи ні, але економічні аналізи також показують, що Німеччина за правління Шольца робить не так багато для України, як деякі інші західні країни, якщо рахувати у перерахунку до ВВП. За розрахунками інституту світової економіки (IFW) у Кілі, Німеччина у списку країн, які надають допомогу Україні, стоїть лише на 12-му місці.

Можливо, на позицію канцлера ФРН впливає його однопартієць по Соціал-демократичній партії екс-канцлер Німеччини Герхард Шредер, який перебуває на повному утриманн Володимира Путіна через російські газові концерни та проекти. А залежність Шредера від Росії настільки очевидна, що навіть у Німеччині хочуть його позбавити низки пільг, встановлених колишньому главі уряду.

- Шольц загалом займає дуже обережну і навіть нерішучу позицію щодо Росії. Він виявився менш радикальним у цьому питанні, ніж навіть його однопартійці. Ситуація зі Штаймайєром – це просто привід. Цим Шольц намагається показати, що він не погоджується з позицією Євросоюзу про відмову від російських енергоносіїв. Що у нього є інша лінія, за фактом більш лояльна до Москви, - розповів «КП в Україні» політолог Олексій Якубін.

Угорщина була союзником Гітлера, а тепер – Путіна

Найцинічнішим на тлі війни в Україні виглядає керівництво Угорщини. У прем'єра цієї країни, відомого українофоба Віктора Орбана, настільки теплі відносини з Москвою, що йому чи не єдиному у світі Володимир Путін розповів про свої плани напасти на Україну. Секретар РНБО Олексій Данилов заявив, що російський диктатор Володимир Путін попередив Угорщину про напад на Україну, і Будапешт вважав, що "зможе забрати частину своєї території" на Закарпатті.

«Вона чомусь уважала, що зможе забрати частину своєї території. А ця країна, яка так поводилася, ну, подивимося ще, які наслідки будуть за підсумками цієї війни для цієї країни», – сказав Данилов.

Папа Римський Франциск також розповів про розмову з прем'єр-міністром Угорщини, в якій той продемонстрував дивовижну поінформованість щодо планів Володимира Путіна. "Орбан, коли я з ним зустрівся, сказав мені, що росіяни мають план, що все закінчиться 9 травня», - сказав понтифік.

А буквально кілька днів тому угорський міністр Гергель Гуляш заявив, що Будапешт накладе вето на будь-яку європейську пропозицію, яка призведе до обмеження імпорту енергоносіїв із Росії. "Ми чітко дали зрозуміти, що ніколи не підтримаємо розширення санкцій Європейського союзу проти Росії на енергетику", – заявив він. Крім цього, уряд Орбана домовився з Росією дозволити конвертацію їхніх платежів за газ у рублі, що поставило під удар політику санкцій ЄС. Угорщина, на відміну від сусідів зі Східної Європи, відмовилася підтримувати Україну зброєю або транспортувати її своєю територією.

Крім цього, в Угорщині вороже ставляться до українських біженців. «Булінг, безробіття та злидні – це те, з чим доводиться стикатися українським біженцям в Угорщині. На офіційному рівні країна приймає біженців, проте насправді система розрахована лише на короткостроковий прийом. У результаті залишитися хоче лише кожен четвертий, а залишитися надовго – один із 30», - повідомляє BBC.

- Уся справа в тому, що Угорщина, як і Росія, досі живе імперськими та реваншистськими настроями. Для них дуже важливо повернути свої старі історичні території у Румунії, Словаччині, Сербії, Україні. Саме тому угорці у Другій світовій війні підтримали Гітлера, а наразі підтримують Путіна, – вважає політолог Тарас Загородній.

На думку політолога, угорське керівництво повелося на пропаганду Кремля про швидку перемогу над Україною та розраховувало здобути українське Закарпаття, де живуть угорці.

– Вони навіть для цього модернізували свою армію. Але після того, як українські сили зірвали плани Кремля, Будапешт стримав свої апетити, - вважає експерт.