18 травня
Завантажити ще

У Маріуполі залишилося понад 100 тисяч жителів, не менше 200 – на "Азовсталі"

У Маріуполі залишилося понад 100 тисяч жителів, не менше 200 – на
Фото: REUTERS/Олександр Єрмоченко

У Маріуполі залишилося понад 100 тисяч мирних жителів, з них щонайменше 200 перебувають на території заводу "Азовсталь". Про це в ефірі телемарафону повідомив мер Вадим Бойченко, повідомляє Інтерфакс-Україна.

– Понад 200 осіб місцевого населення також іще ховаються на цій території. Також там наші хлопці продовжують захищати Маріуполь, захищати нашу державу. В місті залишається понад 100 тисяч населення, які також чекають на евакуацію, - сказав він.

Станом на ранок 3 травня колона, яка виїхала з Маріуполя 2 травня, ще рухалася у напрямку Запоріжжя, зазначив Бойченко. У вівторок очікувалася евакуація двох тисяч жителів Маріуполя з окупованого Бердянська, куди вони дісталися самостійно.

- Вони вже два тижні чекають на цю евакуацію, і ми оголосили початок цієї евакуації, але ворожі російські війська руйнують наші плани й не дають такої можливості, щоб наші українці, наші маріупольці дісталися підконтрольної частини нашої держави, міста Запоріжжя, - заявив мер.

Вадим Бойченко розповів, що всього на підконтрольну Україні території вдалося дістатися лише трьом з 14 автобусів із жителями Маріуполя. Доля людей невідома.

- Коли ми оголосили й російська сторона погодилася на евакуацію, що дасть нам 90 автобусів, визначили три локації, але приїхали лише у дві локації 14 автобусів, а до України доїхали лише три. Ми розуміємо, що десь поділися 11 автобусів, які мали рухатися у бік Запоріжжя на підконтрольну частину нашої держави, але вони десь загубилися, губляться вони у цих фільтраційних центрах, - сказав Бойченко.

Мер додав, що є чотири такі центри, в яких росіяни проводять "фільтрацію" людей, які виїжджають на підконтрольну українському уряду територію. Жителі Маріуполя чекають на фільтрацію місяць і більше.

- Якщо ти так чи інакше пов'язаний із держслужбою, муніципальною службою, то ти отримуєш два місяці, два тижні в'язниці, як вони це визначають, я не знаю. Ті, хто пройшов цю в'язницю, ці тортури, вони вже дають свідчення, - заявив Вадим Бойченко.

30 квітня з "Азовсталі" вдалося евакуювати 20 людей, серед яких жінки, діти та люди похилого віку.