21 листопада
Завантажити ще

21-річна мешканка Бучі розповіла про пологи в окупованому місті під обстрілами

21-річна мешканка Бучі розповіла про пологи в окупованому місті під обстрілами
Фото: tsn.ua

Жителька Бучі 21-річна Ганна Тимченко під час окупації міста народжувала вдома під обстрілами російської армії. Про це дівчина розповіла в ефірі "Сніданку з 1+1".

Коли почалася війна, дівчина перебувала у пологовому будинку у Києві 24 лютого. Разом із чоловіком вирішили їхати до Бучі, за 30 кілометрів від столиці. Думали, що там буде безпечніше. Породілля каже, що тоді зрозуміла: швидше за все, доведеться народжувати вдома.

Дівчина запитувала у знайомих про медиків, що залишилися в Бучі, а також дивилася в Інтернеті інформацію про пологи у домашніх умовах. На щастя, у будинку жила лікар-терапевт, яка погодилася допомогти.

Породілля разом із чоловіком і братом спочатку ховалась у підвалі багатоквартирного будинку. Коли зникла електрика та опалення, там стало дуже темно та холодно. Тому вирішили народжувати не у підвалі, а у власній квартирі.

- Я хотіла народжувати вдома, а не в запиленому підвалі. Мені було важко дихати, боліли легені, — каже вона.

Перейми почалися 7 березня, на підлозі облаштували місце для вагітної, а поруч поставили люльку.

- Вдома не було ані води, ані світла. Не працював зв'язок. Згодом зник газ. Сусідка покликала лікаря. У кімнаті поставили свічки. Використовували вологі серветки. Мали трохи води, яку набрали в пляшки, — згадує молода мама.

Немовля з'явилося на світ о 07:00 8 березня. Пуповину перерізав батько. Втім, спочатку дівчинка не дихала. Її поклали на маму, почали плескати по ніжках, попці – на щастя, тоді крихітка закричала.

Через три дні після пологів сім'я вирішила поїхати з Бучі. З немовлям було важко в будинку, де немає ані світла, ані води, ані опалення, та й усі сусіди почали квапливо виїжджати.

- Їхали колоною. 21 автомобіль. Наше авто було третім. Нас зупинили на першому блокпосту, який знаходився майже поруч із будинком. Брата, котрий був за кермом, попросили показати багажник. Все минулося. Втім, на черговому блокпосту стояли два танки, дули яких були направлені у наш бік. Вони перекрили дорогу, на кожному з танків сиділо по десять росіян, вони підняли автомати на нас, ми злякалися, але потім вони опустили зброю, а танки роз'їхалися, один з них махнув рукою, щоб ми їхали. На щастя, це був останній російський блокпост, - розповіла жінка.

Сім'я приїхала до Бердичева на Житомирщині. У пологовому медику оглянули молоду маму та дівчинку. Після Бердичева сім'я перебралася на Рівненщину, а потім вирішили їхати до Києва.

Нині родина у безпеці. Новонароджену дівчинку назвали Аліса.