Завантажити ще

Стан здоров'я Міхеїла Саакашвілі погіршився, йому загрожує інвалідність

Стан здоров'я Міхеїла Саакашвілі погіршився, йому загрожує інвалідність
Фото: t.me/SaakashviliM

Стан здоров'я колишнього президента Грузії Міхеїла Саакашвілі наблизився до інвалідності. Про це у вівторок, 26 квітня, повідомив лікар створеного при омбудсмені Грузії альтернативного медичного консиліуму Отар Тоїдзе, передає " Інтерфакс-Україна ".

- Його стан настільки важкий, що необхідне негайне лікування в якійсь закордонній клініці. Ми говорили, що процес поступово призведе пацієнта поки що до інвалідності, а потім, можливо, до смерті. Зараз ми наблизилися до цієї точки, – заявив лікар-невролог журналістам.

Лідер опозиційної партії "Єдиний національний рух" Ніканор Мелія на брифінгу звернувся до президента Грузії Саломі Зурабішвілі з проханням помилувати Саакашвілі та направити його на лікування за кордон.

Минулого тижня члени альтернативного медичного консиліуму оглянули Міхеїла Саакашвілі у в'язниці. Лікарі готують висновок щодо стану його здоров'я. 22 квітня Спеціальна пенітенціарна служба Мін'юсту Грузії спростувала інформацію про різке погіршення здоров'я Саакашвілі. За даними служби, колишній президент перебуває під цілодобовим медичним наглядом.

Міхеїл Саакашвілі перебуває у в'язниці з жовтня 2021 року. Він таємно прибув до Грузії з України 29 вересня. 1 жовтня його затримали у Тбілісі. Про те, що Саакашвілі загрожує інвалідність, лікар-невролог Отар Тоїдзе із медичного центру «Емпатія» попередив у середині грудня. За його словами, у політика посттравматичний стрес та енцефалопатія Верніке - захворювання головного мозку, яке спричиняє дезорієнтацію, проблеми із зором та втрату рівноваги.