22 грудня
Завантажити ще

Підсумки візиту Блінкена та Остіна: фінансова допомога та кандидата у посли – спеціаліста із затяжних конфліктів

Підсумки візиту Блінкена та Остіна: фінансова допомога та кандидата у посли – спеціаліста із затяжних конфліктів
Фото: President.gov.ua

У Києві президент Володимир Зеленський прийняв держсекретаря США Ентоні Блінкена та міністра оборони Ллойда Остіна. Візит, який, за повідомленням західних ЗМІ, планувався протягом тижня, пройшов у найсуворішій таємності. Блінкен та Остін спочатку прилетіли до Польщі, а в неділю наземним транспортом добиралися до Києва.

Секретний візит приніс Україні понад 300 мільйонів доларів та важке озброєння

Журналістам, які подорожували з Остіном та Блінкеном до Польщі, заборонялося повідомляти про поїздку до її завершення. Їм не дозволили супроводжувати чиновників під час сухопутної подорожі в Україну, а також заборонялося вказувати, де на південному сході Польщі на них чекали, доки американські топ-чиновники не виїхали з України. Офіційні особи Держдепартаменту та Пентагону пояснили таку секретність міркуваннями безпеки.

У Києві Блінкен та Остін, крім Зеленського, зустрілися з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою, міністром оборони Олексієм Резніковим та міністром внутрішніх справ Денисом Монастирським на розширеній, приблизно 90-хвилинній двосторонній зустрічі.

У ході цього візиту Блінкен та Остін оголосили про нову військову допомогу Україні. «Суть така. Ми не знаємо, як розгортатиметься подальша частина цієї війни, але ми знаємо, що суверенна незалежна Україна існуватиме набагато довше, ніж Володимир Путін. І наша підтримка України надалі продовжуватиметься. Вона продовжуватиметься, доки ми не побачимо остаточного успіху», – сказав Блінкен.

Він оголосив про іноземне військове фінансування для України на 322 мільйони доларів. Таке фінансування відрізняється від попередньої військової допомоги США України. Це не пожертвування запасів Міністерства оборони США, а готівка, яку країни можуть використати для придбання поставок, які їм можуть знадобитися. Володимир Зеленський заявив, що провів дуже продуктивну зустріч з посланцями Джо Байдена.

Політолог Володимир Фесенко вважає, що секретність візиту пов'язана із питаннями безпеки. А ось те, що одночасно приїхали держсекретар та голова Пентагону – це щось нове у двосторонніх відносинах. Раніш такого не було.

- Це пов'язано з війною та надзвичайно високим рівнем взаємодії між Україною та США у протидії Росії. Потрібно узгоджувати кроки щодо підтримки України, - вважає експерт.

На його думку, є також як публічна, так і прихована частина візиту, яка не афішується. Вона може бути пов'язана із закритою частиною постачання Україні важкої зброї та боєприпасів до них.

Міністр оборони США Ллойд Остін після візиту до Києва побічно підтвердив це припущення. «Вони (Україна. – ред.) – можуть перемогти, якщо у них буде правильне обладнання, правильна підтримка, і ми збираємося зробити все, що в наших силах, і продовжимо робити все, що в наших силах», – сказав Остін журналістам після візиту до столиці України

США направлять до Києва нового посла

Крім цього, держсекретар США Ентоні Блінкен під час закритого візиту до Києва разом із головою Пентагону оголосив про поступове повернення американських дипломатів в Україну та висунення кандидатури нового посла. Ця посада залишалася вакантною два роки. Президент США Джо Байден запропонував кандидатуру дипломатки Бріджіт Брінк на посаду посла США в Україні.

«Сьогодні президент Байден оголосив про намір номінувати досвідчену дипломатку Бріджіт Брінк як Надзвичайного та Повноважного посла в Україну», - повідомила прес-служба Білого дому. Щоб отримати повноваження посла, Брінк має вручити вірчі грамоти президентові України.

Бріджіт Брінк вкотре пропонують на роль посла в Україні. instagram.com/usambslovakia

Бріджіт Брінк вкотре пропонують на роль посла в Україні. instagram.com/usambslovakia

[h5_tt class="orange_h5_title" text="ДОСТАЧ""

Брінк уже знає Україну

Бріджіт Брінк - кадровий дипломат із 25-річним стажем роботи на дипломатичній службі. Увесь час своєї дипломатичної кар'єри присвятила просуванню політики США у Європі та Азії. Вона свого часу вже займалася відносинами з Україною, тому для нашої країни вона не є новачком. У США кажуть, що у неї склалися чудові стосунки із заступником держсекретаря Вікторією Нуланд, яка також займається Україною. Добре ще й те, що вона знаходить спільну мову як з демократами, так і з республіканцями і не є для двох партій чужою. Для Києва позитив у її призначенні ще й у тому, що Брінк є прихильницею демократії та демократичних перетворень у Східній Європі.

Бакалавр політичних наук, закінчила дві магістратури (в галузі міжнародних відносин та політичної теорії) у престижній Лондонській школі економіки. Окрім англійської, розмовляє російською, сербською, а також базовою грузинською та французькою мовами.

Їй довелося працювати в американських дипмісіях у Європі, на Кавказі та у Центральній Азії. Роботу на дипломатичній ниві вона розпочала з посольства США у Белграді (Сербія) у 1997-99 роках. У Белграді, як потім і в Тбілісі, вона працювала напередодні бомбардувань НАТО Югославії та війни у ​​Південній Осетії.

Після Сербії Брінк була призначена співробітницею американського посольства на Кіпрі, де працювала до 2002 року. Після цього була спеціальним помічником заступника Держсекретаря США - займалася питаннями зовнішньополітичних відносин Вашингтона з південно-європейськими державами.

У 2005-08 роках дипломат очолювала політико-економічний відділ посольства США у Грузії. Брінк також працювала в американському посольстві в Узбекистані. Після чого її призначили заступником помічника американського держсекретаря у Бюро у справах Європи та Євразії. У цій ролі вона відповідала за проблематику затяжних конфліктів у Європі, а також відносини США із Східною Європою та країнами Кавказу.

Брінк також веде активний спосіб життя та ділиться ним у своєму Інстаграмі. Аккаунт @usambslovakia Бріджіт Брінк почала вести в жовтні 2020 року. Із 2019-го вона є послом США у Словаччині. В Інстаграмі Бріджіт Брінк всього 509 передплатників, проте в акаунті багато цікавих фотографій. Посол любить активний відпочинок, концерти та розваги. Так, Новий 2022 рік американка зустріла із сім'єю на словацькому гірськолижному курорті Низькі Татри. У 2021 році посол також каталася на велосипеді, ходила на картинг та грала на барабанній установці свого сина.

Україна очікує на призначення нового посла вже майже три роки. Посольство США в Україні 18 травня 2019 року офіційно оголосило про завершення дипломатичної місії у Києві попереднього посла Сполучених Штатів – Марі Йованович. Вона отримала призначення в Україну у 2016 році ще за каденції 44-го президента США Барака Обами. У травні 2019 року вона залишила посаду на особисту вимогу тодішнього глави держави Дональда Трампа, який звинуватив її у нелояльності з подачі Рудольфа Джуліані. З того часу США не мають постійного посла в Україні. На даний момент в американському посольстві в Києві на посаді тимчасової повіреної у справах перебуває Крістіна Квін.