Завантажити ще

Зеленський: Якщо Росія не почне шукати мир, в багатьох країнах мільйони людей опиняться на межі виживання

Зеленський: Якщо Росія не почне шукати мир, в багатьох країнах мільйони людей опиняться на межі виживання
Фото: president.gov.ua

Росія заблокувала чорноморські порти України, що несе загрозу світовому продовольчому ринку. Як розповів в своєму зверненні зранку 25 квітня президент України Володимир Зеленський, про це він розмовляв з лідером Туреччини Реджепом Ердоганом.

- Зростання цін на продовольство вже досягло критичного рівня у багатьох країнах. Але це тільки початок. Якщо Росія не почне шукати мир, питання продовольчої безпеки в багатьох країнах перетвориться на питання фізичного виживання мільйонів людей, а отже, й стабільності державних систем. Дедалі більше політичних лідерів світу усвідомлюють цю загрозу. Тож очікуємо більшого тиску на Росію, - сказав Зеленський.

Крім цього, президенти обсудили ситуацію в Маріуполі та необхідність евакуації цивільних і поранених. Підіймалось питання и необхідності негайного обміну заблокованих українських військових.

Серед питань, які підіймалися між Зеленським та Ердоганом, - переговорний процес з Росією, оборонні питання.

Крім того, президент України вночі зателефонував президенту Франції Макрону, щоб привітати його з перемогою на виборах.  Зеленський підкреслив, що Україна завжди цінуватиме підтримку Франції та буде вдячною за її допомогу.

Протягом 24 квітня Зеленський також провів зустріч з держсекретарем США Ентоні Блінкеном та главою Пентагону Ллойдом Остіном. Про неї не повідомляли до останньої миті з міркувань безпеки.