Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Подробиці візиту Блінкена та Остіна до Києва: таємний маршрут та 90-хвилинна бесіда

Подробиці візиту Блінкена та Остіна до Києва: таємний маршрут та 90-хвилинна бесіда

Візит держсекретара США Ентоні Блінкена та глави Пентагону Ллойда Остіна у Київ пройшов у секретності через міркування безпеки. Про це повідомляють західні агенції, чиї журналісти висвітлювали таємну поїздку, зокрема агентство Associated Press. 

У суботу президент Зеленський заявив, що зустрінеться з представниками США в Києві в неділю, але з американської сторони не було підтверджень даної інформації. Відмовилась адміністрація Байдена і від обговорювання деталей можливого візиту, хоча планування візиту тривало більше тижня.

Блінкен і Остін стали найвищими американськими посадовцями, що відвідали Україну. Спочатку вони прибули до Польщі, а до Києва добиралися наземним шляхом у неділю. 

Журналістам, що приїхали з Остіном і Блінкеном до Польщі, заборонили розказувати про поїздку до її завершення. Також їм не дозволили супроводжувати посадовців в Київ, паралельно заборонивши вказувати, де на південному сході Польщі вони очікують завершення візиту – до тих пір, поки топ-чиновники повернуться з України.

Офіційні особи Держдепартаменту та Пентагону пояснили таку секретність міркуваннями безпеки.

Блінкен і Остін в Києві зустрілися з Володимиром Зеленським, міністром закордонних справ Дмитром Кулебою, міністром оборони Олексієм Резніковим і міністром внутрішніх справ Денисом Монастирським. Розмова тривала біля 90 хвилин, повідомив високопоставлений чиновник Держдепу.

Сторони під час візиту обговорили оборонну допомогу, посилення політики санкцій проти Росії, фінансову підтримку України та гарантії безпеки.

З Польщі Блінкен планує повернутися до Вашингтона. Остін же поїде у вівторок на військову базу США Рамштайн у Німеччині, на зустріч міністрів оборони НАТО та інших країн-донорів щодо підтримки України.

Війна в Україні триває 61 день. Російські окупанти напали на наші міста та села в ніч на 24 лютого.